Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / RESMİ: Pınar Karşıyaka’ya Çaylak 4 Numara

RESMİ: Pınar Karşıyaka’ya Çaylak 4 Numara

Ülkemizi FIBA Europe Cup’da temsil edecek olan Pınar Karşıyaka 4 numara transferini Antonio Campbell ile sonuçlandırmıştı ancak oyuncunun kampa katılmaması ile yollar ayrılmıştı. Yerine ise hamle yapmakta gecikmediler ve son olarak NCAA takımlarından Detroit Mercy forması giyen Kameron Chatman ile anlaştılar.

Solak forvet çabukluğu, atletizmi, açık alandaki etkinliği ve dribbling ile potaya gidebilme özellikleri ile ön plana çıkıyor. Yay gerisinden yüksek yüzdeye sahip olsa da genelde potaya gitmeyi seven Chatman neredeyse bir kısa forvet kadar iyi dribbling yapabiliyor. Sırtı dönük silahları sınırlı olsa da sağ omuzu üzerinden sol eli ile bitirdiği yarım hook atışlar ya da geri çekilerek attığı şutlar ile etkili olabiliyor. Ribaundlarda da uzun kolları ve atletizmi ile takıma yüksek katkı veren çaylağın en önemli eksisi fiziksel teması fazla sevmemesi ve güçlü kalın uzunlara karşı hem savunmada hem de hücumda alçak postta sorun yaşaması. Bu transferle Pınar Karşıyaka’yı bir çok hücumda 4 dışarda oynarken göreceğiz. Tabi yüksek tempoda oynanan dakikalarda da takımına katkısı bir kaç kademe daha yukarda olacaktır. Özetle genç bir oyuncu, gelişimi için fırsat ve zaman tanımak lazım.

Kulüpten yapılan açıklama:

Amerikan Kolej Ligi ekiplerinden Detroit Mercy forması giyen ve 4 numaralı pozisyonda görev alan Kameron Chatman ile yapılan görüşmeler sonucu anlaşma imzalamış bulunmaktayız.

Kameron Chatman Kimdir?

1 Haziran 1996 doğumlu, 2.06 boyunda ve 4 numaralı pozisyonda görev yapabilen yeni transferimiz Kameron Chatman kolej kariyerini Michigan Wolverines ve Detroit Mercy takımı ile geçirmiştir.

Geçtiğimiz sezonu Amerika Kolej Ligi ekiplerinden Detroit Mercy formasıyla maç başına 17.8 sayı, 8.3 ribaund ve 2.1 asist ortalamalarıyla oynamıştır.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …