Anasayfa / Chalon Saone / Roanne – Chalon Saone İddaa Tahmini 09.06.21

Roanne – Chalon Saone İddaa Tahmini 09.06.21

Fransa Jeep Elite Pro A 20. hafta erteleme maçında Roanne Çarşamba saat 21:00’da Chalon Saone ile karşılaşacak. İddaa misafir takım lehine 7.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 6.5 olarak açıklamış.

Roanne 31 maçın ardından hanesine 10 galibiyet yazdırabildi ve düşme potasından şuanda sadece averajla uzakta kalabildiler, kalan 3 maçlarını da final niteliğinde oynayacaklar çünkü kendileriyle beraber aynı galibiyete sahip olan bu maçtaki rakipleri Chalon ve Cholet’den birisi Pro A’ya veda edecek. Normal şartlarda evlerindeki karneleri sıkıntılı, 15 maçtan 9 tanesini kaybettiler ama son maçlarını kazanmışlardı, güçlü Monaco’yu sürpriz şekilde 6 sayı farkla yenmişlerdi 3 Haziran’daki maçta. Bu galibiyet öncesi ise 5 maçlık bir iç saha mağlubiyet serisinin içindeydiler. 

Chalon da rakibi ile aynı durumda, 10 galibiyetleri var ve onlar da düşme potasından kurtulmak için savaşan 3 takımdan biri konumundalar. Dolayısıyla bu maçla başlayarak kalan 3 maçlarını finalmiş gibi oynamak zorundalar. Son deplasman maçlarında ise bir galibiyet alırken sonrasında 2 kere üst üste kaybetmişledi. Genel anlamda ise 15 deplasman maçından 13 tanesini kaybettiklerini, kötü durumda olduklarını biliyoruz. Son 3 deplasman maçlarında denk rakiplerinden, düşmesi kesinleşen Boulazac’u uzatma sonunda yenmişler, sonrasında Gravelines’a 1 sayı ile şanssız şekilde ve Orthez’e 13 sayı farkla kaybetmişlerdi. 

İki takım arasında kadro kalitesi anlamında da son haftalarda sergiledikleri performans anlamında net farklar olduğunu düşünmüyorum. Aksine tam anlamıyla denk güçlerin kapışmasını izleyeceğiz. Kaybeden takım düşme potasından kurtulma yolunda ciddi bir yara almış olacak. Dolayısıyla Chalon’un deplasmanda olmasına rağmen kolay pes etmeyeceğini, Armand, Hesson, Sim, Gelabale gibi tecrübeli isimlerle maçın içinde kalacağını ve kaybetse de handikapın aşılmayacağını tahmin ediyorum. Alternatif olarak da üst seçeneklerine yönelebilirsiniz. 

İddaa Oranı: MS 2 (+7.5) – 1.41
Bets10 Oranı: MS 2 (+6.5) – 1.72
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Türkiye – Rusya İddaa Tahmini 18.06.21

2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılmak için oynanacak eleme maçları öncesinde Türkiye Sinan Erdem’de Rusya ile karşılaşacak. …