Anasayfa / 2021 FIBA EuroBasket / Ruanda – Kongo İddaa Tahmini 24.08.21

Ruanda – Kongo İddaa Tahmini 24.08.21

2021 FIBA Afrika Şampiyonası A grubu mücadelesinde ev sahibi Ruanda Salı saat 19:00’da Kongo ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 10.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 12.5 olarak açıklamış.

Ruanda elemelerde iyi bir performans sergileyemedi ve 6 maçtan 5 tanesini kaybederek grup sonuncusu olmuş, turnuvaya ev sahibi kontenjanı ile katılma hakkı kazanmıştı. Bu maçların son 3 tanesine baktığımızda 2 tanesinde rakiplere farklı teslim olduklarını gördük, önce Mali’den 25 sonra da Nijerya’dan 13 sayı fark yemişlerdi. Elemelerde takımın öne çıkan isimleri ise Ibeh ve Gasana olmuşlar ama tabiki bu seviyeler için yetersiz kaldıklarını da söylememiz gerekli. 

Kongo ise turnuvanın orta şekerli takımlarından biri. Elemelerden de aynı bu performansla, 6 maçtan 3 tanesini kazanarak Afrobasket’e katılma hakkı elde etmişlerdi. Burgos’dan hatırlayacağınız Sakho pota altındaki en önemli silahları. Ayrıca elemelerde Kayembe ve Lukusa da takımın skor yükünü çeken isimlerdi. Son maçlarında da zayıf Madakasgar’ı tam 25 sayı farkla geçerek bu tarz kendilerinden alt siklet olan takımlara karşı ne kadar acımasız olduklarını da göstermiş oldular. 

Evet Ruanda ev sahibi avantajına sahip ama ellerindeki kadronun ve oynadıkları basketbol seviyesinin kıtada vasat kaldığını elemele maçlarında görmüştük. Kongo ise Sakho liderliğinde turnuvanın can yakabilecek, orta şekerli takımlarından biri. İlk maçta da kalite ve tecrübe farklarını sahaya yansıtacaklarını, kazanırken de çift haneli farklara ulaşabilecek şekilde rahat bir performans sergileyeceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-10.5) – 1.39
Bets10 Oranı: MS 2 (-12.5) – 1.79
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Pesaro – Venezia İddaa Tahmini 18.09.21

Bologna’nın ev sahipliğinde oynanacak olan İtalya Süper Kupa çeyrek final mücadelesinde Pesaro Cumartesi saat 13:00’da …