Anasayfa / Genel / Rusya Sırbistan Maçı İddaa Tahmini 15.9.17

Rusya Sırbistan Maçı İddaa Tahmini 15.9.17

Rusya Sırbistan Maçı İddaa Tahmini 15.9.17
Rusya Sırbistan Maçı İddaa Tahmini 15.9.17

Eurobasket‘in dirençli ve istikrarlı ekiplerinden Rusya ile turnuva başından beri en önemli şampiyonluk adaylarından biri olan Sırbistan yarı final maçında 15 Eylül Cuma günü akşamı saat 21:30’da İstanbul Sinan Erdem Arena’da karşı karşıya gelecekler.

Sırbistan’ın bir adım önde olduğu ama çekişmenin son ana kadar devam etmesini beklediğim maçta analiz kısmına geçmeden önce baremlere bir bakalım. En iyi bahis bürolarından biri olan Bets10’da Rusya lehine 5.5 handikap açılmışken toplam sayı limiti de 151.5 olarak set edilmiş. İddiaa’da 960 ve 961 kodlarıyla açılan maçta Rusya lehine 4.5 handikap set edilirken toplam sayı limiti de 151.5 olarak belirlenmiş.

Alfa’nın Omuzlarında Geldiler

Rusya turnuva başından bu yana beklentilerin yüksek olmaması nedeniyle üzerinde baskı hissetmeyen bir takım. Bu rahatlıkla da Alfa liderleri Shved sayesinde şimdiye kadar bir çok kişiyi yanılttılar. Özellikle çeyrek final mücadelesinde ritmini bulmuş Yunanistan’ı geçebilecekleri hiç düşünülmüyordu. Ama aynı Shved öyle bir ikinci yarı performansı sergiledi ki Calathes artı Sloukas bile ona karşı duramadılar. Ayrıca bencil oynamadığı zaman ne kadar değerli bir süper star olduğunu da bir kez daha gösterdi. Diğer önemli konu ise takım arkadaşlarının onun kenarda olduğu ya da oyundan düştüğü anlarda sahne alıp özellikle hücumu toparlamalarıydı. Bu isimler Fridzon ve Khvostov’du ki bu zorlu maçta da koç Bazarevich’in onlara çok ihtiyacı var. Ayrıca kısa savunmacısı olarak takımın en sert ismi Kulagin de Bogdanovic karşısındaki en önemli kozları olacak. Rusya’da roller belli. Evet Shved’in eline fazla bakıyorlar ama o da şimdiye kadar arkadaşlarını mahçup etmedi. Vorontsevich ve Kurbanov’un biraz devreye girip pota altında Mozgov’a iki tarafta da yardımcı oldukları her maçı kazanabilecek güçteler.

Bogi Yine Başka Boyutta

Önemli eksiklerle geldikleri turnuvada şuana kadar Bogdanovic’ın omuzlarında yarı finale geldiler. Rusya’ya benzer şekilde onlar da Bogdanovic’in en büyük yardımcısı 5 numara, Marjanovic. Bu maçta da rakibin etkili uzunu Mozgov karşısında önemli bir sınav verecek. Grupta 75-72 kaybettikleri maçta da ona önemli bir üstünlük sağlamıştı Bobinatör ama takımını galibiyete taşımaya yetmemişti. Evet Bogdanovic de tıpkı Shved gibi çoğu maçta tek başına aldı takımını sırtladı galibiyete götürdü. Çeyrek finalde de İtalya karşısında müthiş bir son çeyrek oynayarak, adeta farklı bir boyuta çıkıp gök mavilileri yıkmıştı. Ama büyük maçlarda mutlaka yanına bir yardımcı kısa bulmaları gerekiyor. Bu bazen Jovic bazen de Lucic oldu. Rusya karşısında da özellikle Jovic’in savunmada Shved karşısında etkili olması gerektiği gibi hücumda da işin organizasyon kısmında mutlaka Bogi’ye destek olması şart. Kadro derinliği olarak özellikle pota altında Rusya’dan bir adım öndeler. Kuzmic, Stimac ve Marjanovic gibi geniş bir 5 numara rotasyonları var, mutlaka Mozgov’u diğer uzunlarla yıpratıp Marjanovic’in üzerinden yine üretmeye çalışacaklardır.

Rusya – Sırbistan İddaa Tahmin

Rusya çeyrek finalde Yunanistan karşısında da gösterdi ki onlara karşı maç içerisinde vurup geçmek pek mümkün değil, çok dirençli bir takımlar ve şuanda hedefe kilitlenmiş durumdalar. Sırbistan belki genç bir kadro ama ellerindeki oyuncuların ciddi uluslararası tecrübeleri var. Tabiki favoriler ama inatçı Rusya’nın Shved liderliğinde maçı sonuna kadar bırakmayacağını düşünüyorum, kaybetseler de handikapta kalırlar ama son düdük çaldığında kazanan ve adını finale yazdıran Sırbistan olacaktır.

Güven indeksi: 8/10

İddaa Oranı: ML 2 / 1.40 & MS 1 (+4.5) / 1.70

Bets10 Oranı:  ML 2 / 1.41 & MS 1 (+5.5) / 1.91

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Liga Endesa Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analizleri

Estudiantes – Manresa İddaa Tahmini 13.10.19

İspanya Liga Endesa 4.hafta mücadelesinde Estudiantes Pazar saat 21:00’da Manresa ile karşılaşacak. Hem İddaa hem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir