Anasayfa / NBA / Sacramento Kings – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 23.10.22

Sacramento Kings – Los Angeles Clippers İddaa Tahmini 23.10.22

NBA normal sezonda Sacramento Kings pazar sabahı 05:00’da Golden 1 Center’da Los Angeles Clippers ile kozlarını paylaşacak. İddaa ve intobet bu karşılaşmada ev sahibi lehine 5.5 sayılık handikap açıklamışlar.

Sacramento Kings sezonun açılış maçında evinde Portland Trail Blazers karşısında son bölümde yaptığı hatalar neticesinde yenilmekten kurtulamadı. Hazırlık döneminin en formda takımı sezona mağlubiyetle başladı. Bu gece Yaz Ligi’nin en değerli oyuncusu seçilen Keegan Murray rotasyona dönüyor. Kovid olduğu için ilk maçı kaçıran genç yıldız adayının gelişiyle kanat rotasyonları güçlenecektir. Fakat halen net bir çember savunucuları yok ve fiziksel olarak bazı rakiplere karşı ufak kalıyorlar.

Los Angeles Clippers ise ilk maçında tuğla atan Lakers karşısında beklediğimden daha zor kazandı. O kadar geniş bir rotasyonları var ki hiçbir oyuncu tam olarak ritim bulamıyor. Yeri geldiğinde 20 sayılık seri yakalarken zaman zaman oyundan tamamen kopuyorlar. Lakers karşısında 21 top kaybı yaparken maçı zora soktular. Bazı top kayıpları gerçekten aptalcaydı. Bu gece yarınki Phoenix maçını düşünerek back to back setinin ilk ayağında Leonard ve Wall’ı dinlendirecekler. Onların yokluğunda Norman Powell ilk beş çıkarken Terence Mann daha fazla süre alacaktır.

Sacramento ilk maçında kenardan gelen şutörlerinden istediği verimi bir türlü alamadı. Blazers karşısında boyalı alandan potalarında 56 sayı gördüler. Savunmaya geçen sezonlara kıyasla daha konsantreler. Clippers ise maç konsantrasyonu özellikle normal sezonda en düşük takımların başında geliyor. Handikap bahsinde bana güven vermiyorlar. Bu yüzden tercihimi ev sahibi lehine açılan handikaptan yana kullanmak istiyorum.

İddaa Oranı: MS 1 (h:+5.5) – 1.44

İntobet Oranı: MS 1 (h:+5.5) – 1.51

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Sacramento Kings: –

Los Angeles Clippers: Kawhi Leonard, John Wall



Hakkında Duru Dağhan

2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

New Orleans Pelicans – Detroit Pistons İddaa Tahmini (2) 08.12.22

NBA normal sezon mücadelesinde New Orleans Pelicans, çarşambayı perşembeye bağlayan gece saat 04:00’te Detroit Pistons ile Smoothie …