Anasayfa / İddaa Tahminleri / San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini (2) 18.03.23

San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini (2) 18.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde San Antonio Spurs Cumartesi günü saat 03:00’da Memphis Grizzlies ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet toplam sayı limitini 231.5 olarak açıklamışlar.

Spurs, konferansın zayıf halkalarından birisi, nitekim sezonun geri kalanında herhangi bir iddiaları kalmadı. Son dönemde bunun da rahatlığıyla savunmayı iyice boşladılar ve artık oyuncular tamamen bireysel istatistiklerine, yani hücum performansına odaklanıyorlar. Bu paralelde çıktıkları son 2 maçlarında da sonuçlardan bağımsız olarak bizlere yüksek tempoda, bol skorlu mücadeleler izlettiler, 246 ve 265 sayı üretilmişti o son 2 maçta. Birch, Langford, Graham, Bassey’den faydalanamayacaklar, McDermott ile Bates-Diop’un durumları ise maç saatinde belli olacak.

Grizzlies ise konferansın iddialı takımlarından birisi. Topladıkları 41 galibiyetle kendilerine 3. sırada yer buldular. Morant’den yoksun oldukları bu dönemde iyi iş çıkararak üst üste 3 maçlarını kazandıktan sonra son maçlarında konuk oldukları Doğu’nun dişli takımlarından Miami karşısında beklentilerin altında kalarak direnememişler, özellikle savunmada sınıfta kalarak 138-119 gibi farklı bir skorla yenilmişlerdi. Morant dışında yine Adams’dan da faydalanamayacaklar. 

İki takım arasında normal şartlar altında net bir kalite ve seviye farkı var. Ama konu son dönemde sahada oynanan basketbola gelince iddiası kalmayan ve kafası rahatlayan Spurs’ün daha tehlikeli bir takım olduğunu görüyoruz.  Grizzlies ise 2 ya da 3. sırada bitirmeyi neredeyse garantilemiş durumda. Bu nedenle onlar da Morant yokken bile hücumda verimli oynamaya devam ediyorlar. Bu maçta iki takımın da savunmada fazla mesai harcamayacağını, yüksek tempoda geçmesini beklediğim mücadelede rahat skor üreteceklerini tahmin ediyorum ki 12 Ocak’taki son karşılaşmaşarında da bizlere tam 264 sayı izletmişlerdi!

İddaa Oranı: ÜST (231.5) – 1.47
intobet Oranı: ÜST (231.5) – 1.69
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Toronto Raptors – Miami Heat İddaa Tahmini (2) 29.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Toronto Raptors Çarşamba günü saat 02:30’da Miami Heat ile karşılaşacak. Hem …