Güncel
Anasayfa / FIBA U19 Dünya Şampiyonası / Senegal – Yunanistan İddaa Tahmini 05.07.19

Senegal – Yunanistan İddaa Tahmini 05.07.19

FIBA U19 Dünya Kupası 9.-16.’lık klasman mücadelesinde Senegal Cuma saat 18:45’de Yunanistan ile karşılaşacak. İddaa Senegal lehine 6.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 5.5 olarak açıklamış.

Senegal tartışmasız turnuvanın en zayıf halkalarından biri, belki de ilki. Gruptaki 3 maçlarında sırasıyla 24, 2 ve 29 sayı farkla kaybettikten sonra son 16 maçında ise Kanada’ya 11 sayı farkla yenilmişlerdi. Khalifa Ababacar Diop dışında da ön plana çıkan bir oyuncuları olmadı turnuva boyunca.

Yunanistan ise ev sahibi olarak girdiği turnuvada hayal kırıklığı yarattı son 16 turunda elenerek. Zor grupta güçlü rakipler Rusya ile Arjantin’e kaybederken vasat Filipinler’i 16 sayı farkla geçmişlerdi. Son 16 maçında ise Fransa karşısında tam anlamıyla dağılmışlar, 46-77 kaybetmişlerdi. İyi bir turnuva geçiren Arsenopoulos’un yanına istikrarlı bir alternatif yaratamadılar.

Yunanistan taraftarı önünde Fransa’ya ezildikten sonra en azından kendini affettirebilmek için bu maçta zayıf rakibi Senegal karşısında işi sıkı tutacaktır. Arsenopoulos liderliğinde bu maçta hata yapmayacaklarını ve Senegal’i çift haneli farklarla geçerek 9.sıra yarışının içinde kalmaya devam edeceklerini düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (-6.5) / 1.70
Bets10 Oranı: MS 2 (-5.5) / 1.79
Güven İndeksi: 7/10Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Türkiye – Fransa İddaa Tahmini 15.07.19

FIBA U20 Avrupa Şampiyonası 3.gün mücadelesinde Türkiye Pazartesi saat 20:30’da Fransa ile karşılaşacak. İddaa bu …