Güncel
Anasayfa / Basketbol Haber / Shved 4 NBA Teklifini Reddetti ve Khimki’de Kaldı

Shved 4 NBA Teklifini Reddetti ve Khimki’de Kaldı

Alexey Shved‘in menajeri Rus medyasına verdiği röportajda Euroleague sayı kralının 4 farklı NBA takımından teklif aldığını ama hepsini reddederek Moskova’da kalarak Khimki formasını giymeyi tercih ettiğini belirtti.

Her yaz döneminde NBA takımlarının Alexey Shved’e ilgisi oluyor. Bu dönem de New Orleans Pelicans, Memphis Grizzlies, Minnesota Timberwolves ve Phoenix Suns ona teklif sunan takımlar oldular. Aralarındaki en iyi teklif yıllık $4m idi ama bizim isteklerimizi karşılayamadı. Ayrıca 2 tane de minimum kontrat teklifi aldık.

Rus skorerin menajeri Shved’e teklifte bulunan ya da onu takip eden NBA takım yöneticilerinin onun hakkında bilmesi gerekenleri de şu şekilde belirtti:

NBA yöneticileri şunu çok iyi anlamalı Alexey’in artık kimseye bir şey ıspatlama zorunluluğu yok. O zaten bu ligde 3 sezon forma giyerek ve All-Star organizasyonunda Yükselen Yıldızlar karmasına davet edilerek hünerlerini gösterdi. 2014-15 sezonunda da New York Knicks forması ile 15.0 sayı ortalaması yakalamıştı. Normalde Shved’in kontrat değeri NBA takımlarının sunduğunun en az iki katı olmalıydı. Avrupa’da da çok başarılı sezonlar geçirdi ama dünyanın en büyük liginden bir kez ayrıldığınız zaman geri dönerken takımların size sunduklarını değerlendirmeniz gerekiyor. Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

LA Clippers Favorilerden Biri

NBA’de yaz döneminin en dikkat çekici hamlelerini yaparak önümüzdeki sezon şampiyonluk için iddialı konuma gelen …