Güncel
Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Sırbistan – Kanada İddaa Tahmini 08.09.23

Sırbistan – Kanada İddaa Tahmini 08.09.23

2023 FIBA Dünya Kupası yarı final maçında Sırbistan Cuma günü saat 11:45’de Kanada ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet Kanada’nın galibiyeti durumunda sayı limitini 176.5 olarak açıklamışlar.

Sırplar’ın buraya kadar gelmesi sürpriz değil belki ama çok da beklenen bir durum değildi. Hem Micic hem de Jokic’den yoksun olmalarının onlara ciddi güç kaybettireceği düşünülüyordu. Evet belki teknik anlamda ve yetenek anlamında bu gerçekleşti ama mental olarak üzerlerindeki baskının kalkmasının onlara çok daha pozitif bir etki yaptığını gördük. Bogdanovic ve Milutinov liderliğinde başarılı bir turnuva geçirdiler ve artık finalden sadece bir galibiyet uzaktalar. Son 2 maçlarında ise özellikle hücumdaki etkili performansları ile dikkat çekmişler, Dominik’e 112 ve Litvanya’ya 87 sayı atarak kazanmışlardı.

Kanada ise tarihindeki en iyi turnuvayı geçiriyor, Dünya Kupası’nda ilk kez yarı finale kaldılar ve elbette hedefleri finale çıkmak yani madalyayı garantilemek. Slovenya’nın devre dışı kalmasıyla, yani Doncic’in resimden çıkmasıyla beraber bana göre MVP yarışında açık ara önde olan isim Gilgeous-Alexander. Kanada onun liderliğinde son 2 maçta da nefis hücum performanslarına imza attı. İki güçlü rakip karşısında, önce İspanya’yı 85-88 ile sonra da Slovenya’yı 100-89 ile geçerek yollarına devam etmişlerdi. Barrett, Alexander-Walker, Olynyk de ona eşklik ediyorlar. 

İki takım da tam sahada koşmayı seviyorlar. Sırplar savunma odaklı hızlı hücum sayılarında turnuvanın en etkili takımlarından birisi konumunda. Kanada’da da neredeysem her hücumu geçiş hücumu gibi oynuyor, çok top kullanıyorlar ve yüksek yüzdeye sahipler. Dolayısıyla 2 takımın da ister istemez tempoyu sürekli forse edeceğini, bu nedenle de Sırplar’ın savunmada etkiyi yitireceğini düşünüyorum. Kanada’nın bir adım önde olduğunu ve Gilgeous-Alexander farkı ile kazanırken bizlere yine keyifli ve bol skorlu bir maç izlettireceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 & ÜST (176.5) – 2.39
Rexbet Oranı: MS 2 & ÜST (176.5) – 2.90
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Fenerbahçe Beko – Nizhny Novgorod İddaa Tahmini 24.09.23

Moskova’da düzenlenen VTB Süper Kupa üçüncülük maçında temsilcimiz Fenerbahçe Beko Pazar günü saat 17:00’da Nizhny …