Güncel
Anasayfa / 2019 FIBA Dünya Kupası / Sırbistan – Türkiye İddaa Tahmini 16.08.19

Sırbistan – Türkiye İddaa Tahmini 16.08.19

Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Yunanistan’ın ev sahipliğinde düzenlenecek turnuvada Sırbistan Cuma saat 18:00’da Türkiye ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 Türkiye lehine 9.5 handikap belirlemiş.

Sırbistan ABD ile birlikte Dünya Kupası’nın en güçlü favorisi konumunda. Son turnuvaların aksine ilk defa ideale yakın bir rotasyonla turnuvada yer alacaklar. Lucic’in hafif bir sakatlığı var ve riske edilmeyecek, Dünya Kupası’nda oynaması bekleniyor. Hazırlık maçlarında formda bir görüntü veren Bogdanovic-Jokic ikilisinin yanı sıra Milosavljevic, Micic ve Jovic gibi etkili kısalara da sahipler.

Millilerimiz Ersan ve Semih’in de dönüşüyle son 2 maçlarını Sinan Erdem’de zayıf rakipler Senegal ile Ürdün karşısında oynadılar. Farklı ve rahat galibiyetler alarak moral depoladılar. Cedi ve Furkan oldukça formda, istekli ve hazır bir görüntü verdi. Ama asıl ciddi sınavlar bu hazırlık turnuvasında başlıyor olacak.

Sırbistan kadro kalitesi ve tecrübe anlamında net olarak milli takımımızdan bir kaç adım önde. Ancak koç Sarıca faktörü ve Furkan ile Cedi’nin formda olduğunu düşündüğümüzde Ersan ile Semih’i de devreye sokarak Sırplar’ı zorlayacağımızı ve Litvanya’nın yaptığı gibi maçı son topa kadar dirençle taşıyabileceğimizi düşünüyorum. Millerimiz kaybetseler de çift haneli fark yemezler.

İddaa Oranı: MS 2 (+9.5) / 1.70
Bets10 Oranı: MS 2 (+9.5) / 1.78
Güvne İndeksi: 8/10Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Çin – Brezilya İddaa Tahmini 23.08.19

Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Guangzhou kentinin ev sahipliğinde Çin Cuma saat 14:30’da Brezilya ile karşılaşacak. …