Anasayfa / Genel / Sırbistan – Türkiye Maçı İddaa Tahmini 04.09.2017

Sırbistan – Türkiye Maçı İddaa Tahmini 04.09.2017

Sırbistan - Türkiye Maçı İddaa Tahmini 04.09.2017
Sırbistan – Türkiye Maçı İddaa Tahmini 04.09.2017

Eurobasket‘in şampiyonluk favorilerinden Sırbistan ile ev sahibi olan 12 Dev Adamamız, Türkiye D grubu mücadelesinde 4 Eylül Pazar günü akşam saat 21:00’da İstanbul Ülker Sports Arena’da karşı karşıya gelecekler.

Çekişmeli geçmesini beklediğim maçta analiz kısmına geçmeden önce baremlere bir bakalım. En iyi bahis bürolarından biri olan Bets10’da Türkiye lehine 6.5 handikap açılmışken toplam sayı limiti de 151.5 olarak set edilmiş. İddiaa’da 696 ve 714 kodlarıyla açılan maçta Türkiye lehine 7.5 handikap set edilmişken toplam sayı limiti de 151.5 olarak belirlenmiş.

Hücumda Beklentilerin Altındalar

Sırbistan da ciddi eksikleri olmasına rağmen turnuvaya geldiği kadroyla halen en büyük şampiyonluk adaylarından biri. Özellikle Bogdanovic ve Marjanovic’in hazırlık döneminde sergilediği performans koç Djordjevic’in iştahını kabartmıştı. Ancak hem Letonya maçında hem de Rusya maçında beklenenden çok daha fazla zorlandılar. Çünkü hücumda bu iki ismin yanına üçüncü bir skoreri bulmakta zorlandıkları gibi tempo düştüğünde Bogdanovic dışında ikinci bir organizatörü de çıkaramadılar. Rusya maçında da yaşadıkları kaybın temel nedeni buydu zaten. Ayrıca Marjanovic dışındaki uzunlar Kuzmic ve Stimac da kulüplerinde geçirdikleri iyi sezonun yansımalarını bu turnuvaya hiç yapamadılar, ikisi de vasatın altında kaldılar şuana kadar.

Savaşmadan Kaybetmeyiz

Elbette kadro kalitesine kağıt üstünde baktığımızda Sırbistan bizden bir iki adım önde ama gerek Rusya karşısında gerekse denk bir rakip olmasa da İngiltere karşısında kolay lokma olmadığımızı ve savaşmadan kaybetmeyeceğimizi gösterdik. İki genç yıldızımız Cedi ve Furkan’ın enerjisi artı tecrübeli isimler Sinan, Semih ve Melih’in katkıları ile potansiyeli yüksek bir takımız. Haddimizi bilip hücumda az top kaybı yaptığımızda ve iş yarı sahaya kaldığında Semih’i kullanıp daha çok potaya gittiğimizde Sırbistan’a da kafa tutabiliriz. Tabiki karşıda Marjanovic gibi bir dev olduğunu düşündüğümüzde Semih’in faul problemine girmemesi en önemli kriterlerden biri olacak. Ayrıca gerek Doğuş gerekse Kenan’ın Bogdanovic’e öncelikli olarak top aldırmayacak şekilde bir baskı uygulamaları şart. Sırp yıldızı topla buluştuktan sonra durdurmak hiç kolay değil.

Sırbistan – Türkiye İddaa Tahmin

Koç Sarıca Sırbistan’ın tempo yaptığında çok daha tehlikeli bir takım olduğunu biliyor. Bu nedenle bu kez kaos basketbolundan biraz daha ödün verip kullandığımız topların adetini düşürebiliriz. Buna karşın savunmayı da bir kaç kademe daha sertleştirip maç boyu diri kalacağımızı düşünüyorum. Öncelikli tercihim sert ve düşük skorlu bir maç geçeceği yönünde. Diğer tercihim ise direkt Sırbistan galibiyeti.

Güven indeksi: 9/10

İddaa Oranı: ALT (151.5) / 1.70 & ML 1 / 1.20

Bets10 Oranı: ALT (151.5) / 1.91 & ML 1 / 1.31

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Liga Endesa Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analizleri

Estudiantes – Manresa İddaa Tahmini 13.10.19

İspanya Liga Endesa 4.hafta mücadelesinde Estudiantes Pazar saat 21:00’da Manresa ile karşılaşacak. Hem İddaa hem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir