Anasayfa / 2025 FIBA EuroBasket / Slovakya – Danimarka İddaa Tahmini 10.11.22

Slovakya – Danimarka İddaa Tahmini 10.11.22

2025 FIBA EuroBasket ön elemeleri D grubu 3. maçında Slovakya Perşembe günü saat 20:00’da Danimarka ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 toplam sayı limitini 153.5 olarak açıklamışlar.

Slovakya kıtanın vasat ekiplerinden birisi ve ilk 2 maçlarını da kayıpla geçtiler. Ağustos ayındaki 2 maçlarında bizlere alıştırdıkları şekilde düşük tempoda, kısır mücadeleler izlettiler. Önce içerde Norveç’e 68-87 ile kaybettiler sonra da deplasmanda Makedonya’ya 79-75 ile yenilmişlerdi. Koç Naglic’in elinde Jones olmayacak bu maçta ama Ihring, Krajcovic, Fusek, Brodziansky, Körner, Mokran gibi silahlar var yine. 

Danimarka ise Ağustos dönemindeki ilk maçlarında konuk ettikleri Makedonya’ya karşı sert savunmaya sahne olan mücadelede 70-73 ile kaybetmişlerdi. Son maçlarında ise Norveç deplasmanında savunmada tamamen sınıfta kalmışlar ve 99-75 gibi farklı bir skorla yenilmekten kurtulamamışlardı. Lundberg ve Shields gibi yıldızlardan yine faydalanamayacaklar. Koç Foss’un elindeki kadroda Ağustos’daki maçlarda öne çıkan isimlerden Larsen de yok. Midtgaard, Zohore, Jukic takımın önemli silahları konnumundalar.

İki ülke de ne kulüpler düzeyinde ne de milli takım düzeyinde vasatın üstüne çıkamadı yıllardır. Danimarka zaman zaman Bakken Bears ile kulüplerde adından söz ettirmiş olsa da genel anlamda başarısız bir ülke. Slovekya’nın sert ve savunma odaklı bir takım olduğunu, düşük tempoda oynadığını biliyoruz. Danimarka gibi denk bir rakip karşısında kendi sahalarında yine bun anlayışlarının değişmeyeceğini düşünüyorum. Bizleri düşük tempoda, kısır bir maçın beklediğini öngörüyorum. 

İddaa Oranı: ALT (153.5) – 1.48
Best10 Oranı: ALT (153.5) – 1.65
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Slovenya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

KK Krka – KK Sentjur İddaa Tahmini 29.11.22

Slovenya Ligi 8. hafta mücadelesinde KK Krka Salı günü saat 21:00’da KK Sentjur ile karşılaşacak. …