Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Slovakya – Sırbistan İddaa Tahmini 28.02.22

Slovakya – Sırbistan İddaa Tahmini 28.02.22

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemeleri A grubu 4. maçında Slovakya Pazartesi saat 20:00’da Sırbistan ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Rexbet ev sahibi için limiti 71.5 olarak açıklamış.

Slovakya kıtanın zayıf basketbol ülkelerinden biri. Buradaki 3 maçlarını kaybederek de bunun altını çizmişlerdi zaten. Özelilkle üretimde çok sorun yaşadıklarını gördük, ortalamada sadece 65 sayı gönderebilmişlerdi rakip potalara. Pencerinin ilk maçında konuk oldukları bu maçtaki rakipleri güçlü Sırbistan’a da 75-63 ile yenilerek bu ortakamayı yine desteklemişlerdi. 

Sırbistan sadece kıtanın değil Dünya’nın en güçlü basketbol ülkelerinden biri. Koç Pesic yönetiminde çıktıkları eleme maçlarında da şimdiye kadar bir iş kazası hariç iyi iş çıkardılar. Son 2 maçlarında Belçika’ya deplasmanda 73-69 ile kaybederken belirttiğim gibi bu pencerenin ilk maçında konuk ettikleri Slovakya’yı ise 75-63 ile rahat geçmişlerdi. Koç Pesic’in gelişiyle daha savunma odaklı bir takıma dönüştüklerini net olarak gördük son maçlarda. 

İki takım arasındaki kalite ve seviye farkını detaylıca anlatmaya gerek yok sanırım, ülkelerin adını söylememiz bile yeterli oluyor bu farkı ortaya çıkarmak açısından. Sırbistan 3 gün önce kendi sahasında olduğu gibi bu maçta da savunmada vidaları gevşetmeyecektir. Slovakya gibi üretimde sıkıntılı bir takımın da kendi sahasında olmasına rağmen birden bire aslan kesilip bu savunmayı yarabileceğini düşünmüyorum. Beklentim ev sahibinin 70 bareminin altında kalması yönünde. 

İddaa Oranı: EvSahibi ALT (71.5) – 1.54
Rexbet Oranı: EvSahibi ALT (71.5) – 1.72
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Vaqueros de Bayamon – San German İddaa Tahmini 19.08.22

Porto Riko Ligi final serisi 5. maçında Vaqueros de Bayamon Cuma günü saat 03:00’da San …