Anasayfa / Dijon / Strasbourg – Dijon İddaa Tahmini 05.11.23

Strasbourg – Dijon İddaa Tahmini 05.11.23

Fransa Betclic ELITE Pro A 10. hafta mücadelesinde Strasbourg Pazar günü saat 18:30’da Dijon ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 5.5 handikap belirlemişler.

Strasbourg beklentilerin altında kalan bir takım sezon başı itibariyle, son 2 maçlarını üst üste kaybettiler ve 8. maçın ardından sadece 3 galibiyette kaldılar. Ancak üst üste 2 maçlarını kaybettiklerini söylerken önemli bir noktanın da altını çizmek lazım, bunlar iç sahada gelen kalp kırıcı yenilgilerdi! Önce Bourg’a 18s ayı sonra da Monaco’ya 16 sayı farkla teslim olmuşlardı. Haftaiçi BCL sahnesinde ise burada konuk ettikleri kendi sikletlerinde olmayan Oostende’yi 13 sayı farkla geçerek biraz olsun moral buldular. 

Dijon’un da durumu rakibinden farklı değil. Sezona play-off hedefi ile girmişlerdi ama son 3 maçlarından ikisini kaybederek 9. maçın ardından sadece 3 galibiyette kaldılar… Deplasman karnelerine baktığımızda ise toparlanma sinyalleri verdiklerini söyleyebiliriz. Önce Blois karşısında lig mücadelesinde iyi direnmişler ama sonunu getirememişler ve 85-84 ile kaybetmişlerdi. Sonra BCL sahnesinde konuk oldukları zayıf rakipleri Opava’yı tam 37 sayı farkla, 104 sayı üreterek ezmişler ve moral depolamışlardı. 

Sezonun kalan kısmında yavaş yavş da olsa çıkışa geçeceklerini ve birbirlerinin play-off yolunda direkt rakipleri olacaklarını düşündüğüm iki denk takımın kapışmasını izleyeceğiz. Dolayısıyla kimin kazanacağını kestirmek kolay değil. Strasbourg’un son maçlarda evinde sergilediği kötü performans ve Dijon’un evden uzakta sergilediği yüksek dirençli basketbolu dikkate alarak misafir takıma güveneceğim, onların lehine açılan handikapı yanıma alacağım. 

İddaa Oranı: MS 2 (+5.5) – 1.45
intobet Oranı: MS 2 (+5.5) – 1.67
Güven Endeksi: 7 Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Hapoel Holon – Telekom Bonn İddaa Tahmini 06.12.23

FIBA Şampiyonlar Ligi F grubu 5. maçında Hapoel Holon Çarşamba günü saat 19:45’de Telekom Bonn …