Güncel
Anasayfa / Almanya easyCredit BBL / Tecrübeli Guard Veda Edenler Karvanına Katıldı

Tecrübeli Guard Veda Edenler Karvanına Katıldı

Slovak ve Alman pasaportu bulunan tecrübeli guard Anton Gavel, yaklaşık 20 yıllık basketbol kariyerine son vermeye karar verdi.

4 kere Almanya Ligi şampiyonluğu yaşamış olan 1.88 boyunda olan 34 yaşındaki Gavel, aktif olarak parkede yer aldığı 18 yıllık kariyerinin ardından veda etti. Tecrübeli guard veda kararını verirken espirili bir açıklama da yaptı:

Baktım ki Navarro ve Ginobili de emekli oldular, benim de zamanım geldi dedim.

Gavel kariyerine Almanya’da Karlsruhe takımında başlamış ve kısa süre sonra da Giessen takımına transfer olmuştu. Sonrasında ise Almanya’dan ayrılarak önce İspanya’nın Murcia takımında sonra da Yunanistan’ın AEK takımında mücadele etmişti. Kariyerinin en başarılı ve olgun dönemini ise ise 2009-14 arasındaki 5 sezonda Brose Bamberg takımında geçirmişti. Son 4 sezonunu ise Bayern Munich‘te geçirdi.

Tecrübeli guard kariyerinde ayrıca 3 kez Almanya Kupası, 3 kez de Almanya Süper Kupası zaferleri yaşamıştı. İki kez Almanya Ligi’nin en iyi savunmacısı seçilen deneyimli oyuncu, 4 kez de Bundesliga All-Star’na seçilmişti.

Gavel, hem Slovakya hem de Almanya milli takımları ile Avrupa Şampiyonası ve elemelerinde boy göstermişti.Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

günün basketbol iddaa tahminleri basketboltahmin.net

Günün İddaa Kuponu 19.06.19

Çarşamba programında Avupa liglerinde zorlu final serilerindeki maçlar devam ediyor olacak ve bizleri birbirinden keyifli …