Anasayfa / Almanya easyCredit BBL / Tecrübeli Guard Veda Edenler Karvanına Katıldı

Tecrübeli Guard Veda Edenler Karvanına Katıldı

Slovak ve Alman pasaportu bulunan tecrübeli guard Anton Gavel, yaklaşık 20 yıllık basketbol kariyerine son vermeye karar verdi.

4 kere Almanya Ligi şampiyonluğu yaşamış olan 1.88 boyunda olan 34 yaşındaki Gavel, aktif olarak parkede yer aldığı 18 yıllık kariyerinin ardından veda etti. Tecrübeli guard veda kararını verirken espirili bir açıklama da yaptı:

Baktım ki Navarro ve Ginobili de emekli oldular, benim de zamanım geldi dedim.

Gavel kariyerine Almanya’da Karlsruhe takımında başlamış ve kısa süre sonra da Giessen takımına transfer olmuştu. Sonrasında ise Almanya’dan ayrılarak önce İspanya’nın Murcia takımında sonra da Yunanistan’ın AEK takımında mücadele etmişti. Kariyerinin en başarılı ve olgun dönemini ise ise 2009-14 arasındaki 5 sezonda Brose Bamberg takımında geçirmişti. Son 4 sezonunu ise Bayern Munich‘te geçirdi.

Tecrübeli guard kariyerinde ayrıca 3 kez Almanya Kupası, 3 kez de Almanya Süper Kupası zaferleri yaşamıştı. İki kez Almanya Ligi’nin en iyi savunmacısı seçilen deneyimli oyuncu, 4 kez de Bundesliga All-Star’na seçilmişti.

Gavel, hem Slovakya hem de Almanya milli takımları ile Avrupa Şampiyonası ve elemelerinde boy göstermişti.

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

almanya bbl basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analiz

Oldenburg – Ratiopharm Ulm İddaa Tahmini 08.12.19

Almanya easyCredit BBL 11.hafta mücadelesinde Oldenburg Pazar saat 20:00’da Ratiopharm Ulm ile karşılaşacak. İddaa toplam …