Anasayfa / Büyükçekmece Basketbol / Tofaş – Büyükçekmece İddaa Tahmini 02.10.21

Tofaş – Büyükçekmece İddaa Tahmini 02.10.21

ING Basketbol Süper Ligi 2. hafta mücadelesinde Tofaş Cumartesi saat 18:00’da Büyükçekmece ile karşılaşacak. Bets10 ev sahibinin toplam sayı limitini 86.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış henüz. 

Tofaş koç Demir yönetiminde yine iddialı bir kadro kurdu ve BSL’de ilk 4 adaylarından biri konumunda olduklarını düşünüyorum. Her ne kadar sezona başlarken hazırlık maçlarındaki performanslarını tam olarak sahaya yansıtamamış olsalar da zorlu Ankara deplasmanında Telekom’u 72-74 ile zor da olsa yenmeyi başarmışlardı. Hücumda zorlandıkları, kendi standartlarının altında kaldıkları o maçta Zubcic 15 sayı, Berk 13 sayı ve Shepherd ile Cruz ise 12’şer sayıyla skor yükünü paylaşmışlardı. 

Büyükçekmece ise koç Çıvgın yönetiminde, küçük dev adam Crawford liderliğinde dişli bir takım kurdu. Evet hazırlık maçlarında tam olarak istediklerini ortaya koyamadılar ama sezona güçlü Galatasaray karşısında çok iyi başladılar. Son anlara kadar direndikleri maçta Crawford liderliğinde etkili hücum performansları ile maçta kalsalar da savunmadaki yumuşak performansları onları mağlubiyetten uzak tutamadı, 87-95 ile kaybettiler. Özellikle kısa savunmasında sınfta kalmışlar, Melo’dan 24 sayı, Bost’dan 12 ve Purcell’den de 12 sayı yemişlerdi. 

İki takım arasında elbette kadro kalitesi anlamında net farklar var. Tofaş ilk 4 yarışı için kurulmuş bir takımken, Büyükçekmece’nin ana hedefi ise geçen sezon olduğu gibi öncelikle düşme potasından uzak kalabilmek. Bursa ekibinin taraftarı ile buluşacağı bu ilk maçta kendi sahasında tempoyu forse edeceğini, Cruz, Berk, Shepherd açık alanda etkili olacağını düşünüyorum. Büyükçekmece’nin de ilk maçtaki yumuşak savunmasını birden bire, bu kadar kısa zamanda sertleştiremeyeceğini, Tofaş’ın Zubcic’den de iyi katkı alarak kazanırken 90 sayıları görebileceğini tahmin ediyorum. Alternatif olarak da Tofaş’ın handikaplı galibiyetlerini değerlendirebilirsiniz. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (86.5) – 1.54
Best10 Oranı: EvSahibi ÜST (86.5) – 1.72
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

adriyatik ligi basketboltahmin.net tahmin ve analizleri

Igokea – KK Split İddaa Tahmini 22.10.21

Adriyatik Ligi 5. hafta mücadelesinde Igokea Cuma saat 19:00’da KK Split ile karşılaşacak. İddaa toplam …