Anasayfa / Galatasaray Ekmas / Tofaş – Galatasaray Ekmas İddaa Tahmini 04.05.24

Tofaş – Galatasaray Ekmas İddaa Tahmini 04.05.24

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 30. ve son hafta mücadelesinde Tofaş Cumartesi günü saat 15:30’da Galatasaray Ekmas ile karşılaşacak. Rexbet toplam sayı limitini 171.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Tofaş son dönemde toparlandı ve sezonun bu kritik döneminde 3 galibiyetlik bir serin yakalayarak hem düşme hattından hızlıca uzaklaştı hem de play-off potasına girdi. 13 galibiyetleri var ve bu maçı kazanmaları durumunda eğer Büyükçekmece de ertelenen son maçında Fenerbahçe’ye kaybederse hem Telekom hem de Petkim’e karşı ikili averajda üstün oldukları için onların alacağı sonuçlardan bağımsız olarak play-off biletini garantileyecekler, sadece 7. mi 8. mi sırada olacakları belli olacak. Kaybederlerse rakiplerin de kaybetmesini bekleyecekler, üçlü ya da dörtlü averaj şansları olabilir o zaman.

Galatasaray da son dönemde toparlanan takımlardan. Son 2 maçlarını üst üste kazandılar ve bu sayede de 15 galibiyete ulaşarak play-off biletini garantilediler. Kaybederlerse ve Petkim kazanırsa ikili averajda eşit oldukları için genel averaj hesaplarına girecekler 6. sıra için. Diğer yandan kazanırlarsa ve Manisa kaybederse ikili averajda üstün oldukları için sezonu 5. sırada bitirecekler. 

İki takım adına kazanılması adına motivasyonu yüksek bir maç. Ama tabi Tofaş adına daha kritik çünkü onlar kaybederse play-off bileti gidiyor, sezonu kapatıyorlar. Galatasaray için ise sıralama açısından önemli, onlar play-off’u zaten garantilemiş durumdalar. Bu ortamda Tofaş’ın evinde sevdiği, rahat olduğu tempo basketbolunu ortaya koyacağını söylemek yanlış olmaz. Galatasaray da on haftalarda bu tarz bir basketbol oynuyor. İki takımın da birbirine savunmada fazla zorluk çıkarmayacağını, bize yüksek tempoda, bol skorlu, keyifli bir mücadele izleteceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: –
Rexbet Oranı: ÜST (171.5) – 1.69
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Slovenya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Helios Suns – Cedevita Olimpija İddaa Tahmini 24.05.24

Slovenya Ligi final serisi ilk maçında Helios Suns Cuma günü saat 19:15’de Cedevita Olimpija ile …