Anasayfa / Basketbol Haber / TOFAŞ Pınar Cup’a Galibiyetle Başladı

TOFAŞ Pınar Cup’a Galibiyetle Başladı

Pınar Karşıyaka‘nın ev sahipliğinde düzenlenen Pınar Cup‘ın ilk gününde TOFAŞ, ev sahibi Pınar Karşıyaka’yı 75-66 geçti.

Takımlar maça tutuk başladı, tempo düşüktü. Birbirlerini tarttıkları ve savunmada sertlikten ödün vermedikleri ilk çeyreği TOFAŞ 14-12 önde tamamladı. İkinci çeyreğe etkili başlayan Pınar Karşıyaka maça ortak olmayı başarsa da sonrasında Garrett liderliğinde açık alanda etkili olan TOFAŞ farkı açmaya başladı ve devrede soyunma odasına 38-29 üstünlükle girdiler.

Üçüncü çeyrekete Walker ve Gailius ile hücumda efektif oynayan ev sahibi Pınar Karşıyaka, farkı 4 sayıya kadar düşürdü. Pota altında da Marei’yi devreye sokmayı başaran koç Çıvgın ve öğrencileri savunmada da dirençlerini korudukları için skoru eşitlediler. Son çeyreğe 49-49 beraberlikle girildi.

Son çeyrekte pota altını bu kez doğru ve verimli kullanan taraf TOFAŞ olunca, farkı da 5 sayıya kadar çıkardılar. Sonraki bölümde TOFAŞ’ın savunmadaki zaaflarını ve hatalarını iyi değerlendiren Pınar Karşıyaka, Walker’ın yüzdeli dış şutları ile öne de geçmeyi başardı. Ancak Muhsin ile tekrar boyalı alanı doğru kullanmaya başlayan TOFAŞ, Pınar Karşıyaka’nın basit top kayıplarını da değerlendirerek farkı açmaya başladı ve 9 sayıya çıkardı. Sonrasında da farkı korudu Bursa ekibi ve galibiyete ulaştı.

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …