Anasayfa / Denver Nuggets / Toronto Raptors – Denver Nuggets İddaa Tahmini (2) 15.03.23

Toronto Raptors – Denver Nuggets İddaa Tahmini (2) 15.03.23

NBA Doğu Konferansı ekiplerinden Toronto Raptors Çarşamba günü saat 02:30’da Batı ekiplerinden Denver Nuggets ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet toplam sayı limitini 225.5 olarak açıklamışlar.

Raptors şuana kadar topladığı 32 galibiyetle kendisine Doğu’da 9. sırada yer buldu. Ancak alttan gelen 31 galibiyetli 3 takım da onları tehdit edeceklerdir sezonun geri kalanında. Yukarı çıkmak için ise en yakın rakipleri ile aralarında 2 galibiyetlik bir fark var… Bunun yanında 3 maçlık bir mağlubiyet serisinin içinde olduklarının da altını çizelim. Bu kötü serideki 2 maçtaki ana sorun ise savunmaydı, kaybederken bizlere 231 ve 234 sayı izletmişlerdi. Porter Jr. dışında önemli bir eksikleri yok. 

Nuggets ise Batı’nın liderlik koltuğunda oturuyor. Şu ana kadar 46 galibiyet topladılar ve son 3 maçlarını üst üste kaybetmelerine rağmen en yakın rakipleri Grizzlies ile aralarında halen 5 galibiyetlik bir fark var! Özetle açık ara liderlik koltuğunda oturuyorlar, kafaları rahat. Bu durumun son 2 maça da net olarak yansıdığını gördük, kaybettikleri maçlarda savunmada konsantre olmakta zorlanmışlar bizlere sırasıyla 248 ile 242 sayı izletmişlerdi! Reggie Jackson ile Jamal Murray’nin durumları maç saatinde belli olacak. 

İki takım da son dönemde formsuzlar, buraya üçer mağlubiyetlik serilerle moralsiz geliyorlar. Ancak konu sahada oynanan basketbol seviyesi ve kadro kalitesine gelince Denver tabiki maçın favorisi. Son maçlarda olduğu gibi bu maçta da rehavete kapıldıkları için savunmada vidaları fazla sıkmayacaklarını, buna karşın savunmada zorlanan Toronto karşısnda Jokic liderliğinde rahat skor üreteceklerini düşünüyorum. Her ne kadar Denver’ın kazanmasını beklesem de deplasmanda olmaları ve son dönemde formsuz olmaları güven vermiyor. Bu nedenle de öncelikli olarak üst seçeneğine yöneleceğim ki iki takım daha yeni, 7 Mart’ta Denver’da karşılaşmış ve o maçta da 231 sayı izlemiştik!

İddaa Oranı: ÜST (225.5) – 1.50
intobet Oranı: ÜST (225.5) – 1.71
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

San Antonio Spurs – Utah Jazz İddaa Tahmini (2) 30.03.23

NBA Batı Konferansı mücadelesinde San Antonio Spurs Perşembe günü saat 03:00’da Utah Jazz ile karşılaşacak. …