Anasayfa / İddaa Tahminleri / Toronto Raptors – Minnesota Timberwolves İddaa Tahmini (2) 19.03.23

Toronto Raptors – Minnesota Timberwolves İddaa Tahmini (2) 19.03.23

NBA Doğu Konferansı ekiplerinden Toronto Raptors Pazar günü saat 02:00’da Batı ekibi Minnesota Timberwolves ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet toplam sayı limitini 221.5 olarak açıklamışlar.

Raptors son 2 maçını kazanarak bir çıkış yakaladı ve bu sayede 34 galibiyete ulaşarak 9. sıraya yükseldi Doğu’da. Normal sezonu ilk 8 sıra içerisinde bitirmek adına önemli bir adım atmış oldular. Bu mini seride galibiyetlerin yanındaki bir diğer ortak nokta ise yüksek tempo ve hücum odaklı basketboldu, evlerindeki 2 maçta önce Nuggets’ı 125-110 sonra da Thunder’ı 128-111 ile geçmeyi bilmişlerdi. Banton ve Porter Jr.’dan faydalanamayacaklar, Koloko ile Harper Jr.’ın durumları ise maç saatinde belli olacak. 

Wolves ise rakibinin aksine son dönemde formsuz, 5 maçtan 4 tanesini kaybettiler. Ama buna rağmen Batı’da 35 galibiyetle 8. sıradalar, onlar da Raptors gibi konferanslarında ilk 8 sıradaki yerlerini korumaya çalışıyorlar. Bu kötü sekanstaki son 4 maçlarına baktığımızda ise sonuçlardan bağımsız olarak 3 maçta yüksek skorlar ortak noktaydı, sırasıyla 247, 251 ve 270 sayı üretilmişti o maçlarda. Nowell ve Towns’dan yine faydalanamayacaklar, Rivers, Reid, Gobert ve Edwards’ın durumları ise maç saatinde belli olacak. 

İki takım da kendi konferanslarında 8. sırada yer alıyorlar ve hedefleri normal sezonu ilk 8 sıra içerisinde tamamlayarak en azından play-in yarışına avantajlı konumda girebilmek. Aralarındaki son karşılaşma ise 20 Ocak’ta gerçekleşmiş, Wolves evindeki maçta rakibini son nefeste 128-126’lık skorla geçmişti. Bu maçta da benzer bir senaryo izleyeceğimizi, hem çekişmenin hem de temponun tekrarlanacağını düşünüyorum. Son maçlarda bizlere izlettikleri üzere hücum odaklı bir basketbol göreceğimizi, Wolves’da Edwards ile Gobert’in oynamama durumları olsa da Conley, McDaniels, Alexander-Walker, Anderson gibi silahlarla, Siakam, Trent, Barnes, VanVleet, Anunoby’den oluşan Raptors’ın silahlarına karşılık vereceklerini, maçı üste taşıyacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: ÜST (221.5) – 1.48
intobet Oranı: ÜST (221.5) – 1.73
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Dallas Mavericks – Charlotte Hornets İddaa Tahmini (2) 25.03.23

NBA Batı ekiplerinden Dallas Mavericks Cumartesi günü saat 03:30’da Doğu ekibi Charlotte Hornets ile karşılaşacak. …