Anasayfa / NBA / Toronto Raptors – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini 23.04.22

Toronto Raptors – Philadelphia 76ers İddaa Tahmini 23.04.22

NBA play-off doğu konferansı çeyrek final serisi dördüncü maçında Toronto Raptors cumartesi akşamı 21:00’da Scotiabank Arena’da Philadelphia 76ers ile karşılaşacak. İddaa ve bets10 bu karşılaşmada ev sahibi takım lehine +5.5 sayılık handikap belirlemiş.

Toronto Raptors serinin ilk iki maçında 76ers karşısında oyuna tutunamadıktan sonra evindeki üçüncü maçta sezon genelindeki karakterini ortaya koymayı başardı. Rakibi 22 top kaybına zorlayıp, ikinci şans ve hızlı hücum sayılarında büyük üstünlük kurmalarına rağmen maçı kıramadılar. Karşılaşmanın son bölümünde Achiuwa faul çizgisinden 0/2 atması yine de maçı kazanabilirlerdi. Serinin ikinci maçında bileğinden sakatlanan Scottie Barnes’ın durumu maç saatinde netlik kazanacak. 3-0 gerideler ve açık konuşmak gerekirse 76ers karşısında işleri oldukça zor.

Philadelphia 76ers ise üçüncü maç özelinde James Harden’ın faul problemine girip oyun dışı kaldığı bölümde top yönlendirmekte oldukça zorlandı. Buna karşın Joel Embiid’in ikinci yarı ve uzatma genelindeki yüksek performansıyla kazanmayı başardılar. Seri genelinde harika oynayan Tobias Harris ve Tyrese Maxey ikilisi deplasmanda ilk iki maçtaki verimliliklerinden uzak kaldılar. Buna karşın Danny Green ve Georges Niang’ın yayın gerisinden yüksek yüzdesiyle maça tutundular. Maxey ana karar verici rolünde James Harden’ın kenarda olduğu bölümde oldukça zorlandı. Seri genelinde Raptors’ın tuzaklı savunması karşısında yayın gerisinden %46.2 isabetle son derece verimli oynuyorlar.

Toronto Raptors kazanacak duruma getirdiği serinin üçüncü maçında yaptığı basit hatalarla rakibi maça dahil etti ve uzatma sonunda son topta Embiid’in üçlüğüyle 3-0 geriye düştüler. İlk iki maçın aksine savunmaya çok daha konsantrelerdi ve maça çok iyi başladılar. Fakat Joel Embiid oynamaya karar verdiğinde onu durdurabilecek bir silahları yok. Takımın ana skorerlerinden Fred VanVleet yayın gerisinden oldukça kötü bir maç çıkardı. 76ers cephesindeyse James Harden takımı organize etme bahsinde iyi iş çıkarıyor. Özellikle Harris’ten biraz daha katkı alabilseler çok daha rahat edecekler. Bu geceki mücadelede Raptors’ın üçüncü maçtakine benzer şekilde kolay vazgeçmeyeceğini ve lehine açılan handikapta kalabileceğini düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 1 (h:+5.5) – 1.48

Best10 Oranı: MS 1 (h:+5.5) – 1.61

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Toronto Raptors: Scottie Barnes (şüpheli)

Philadelphia 76ers: Matisse ThybulleHakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Golden State Warriors – Memphis Grizzlies İddaa Tahmini 14.05.22

NBA play-off batı konferansı yarı final serisi altıncı maçında Golden State Warriors cumartesi sabaha karşı …