Anasayfa / İddaa Tahminleri / Trieste – Scafati İddaa Tahmini 08.01.23

Trieste – Scafati İddaa Tahmini 08.01.23

İtalya Lega Basket Serie A 14. hafta mücadelesinde Trieste Pazar günü saat 21:00’da Scafati ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 1.5 handikap belirlemişler.

Trieste ligin alt sıra ekiplerinden birisi. 13 maçlarından 4 tanesini kazanabildiler ve düşme potasında yer alıyorlar. Evlerindeki son 3 maçlarında da 2 kayıp yaşadılar ve taraftarları karşısında da işlerin pek yolunda olmadığını söyleyebiliriz. 2023’ün ilk maçında konuk oldukları ligin bir diğer yeni takımı Verona karşısında direnmeye çalışmışlar ama 88-81 ile yenilmekten kurtulamamışlardı. Spencer 20 sayı, 14 ribaund, Bartley 14 sayı, Gaines 13 sayı ile direnen başlıca isimlerdi.

Ligin yeni takımlarından biri olan Scafati sezona istediği gibi başlayamamıştı ama son 5 maçlarından 4 tanesini kazanarak 6 galibiyete ulaştılar ve düşme potasından uzaklaştıkları gibi play-off potasına da yaklaştılar, sadece 1 adım gerideler. Son 2 deplasman maçlarında ise güçlü Bologna’yı 7 ve denk rakiplerinden Brindisi’yi ise 4 sayı farkla geçmeyi başarmışlardı. 2023’ün ilk maçında ise konuk ettikleri alt sıra ekiplerinden Napoli’yi 96-61 gibi dikkat çekici bir skorla sahadan sildiler adeta.

Normal şartlarda sezon öncesine gittiğimizde iki takımın yerlerinin değişmesi gerektiğini söylerdik. Ama Scafati son dönemde müthiş bir çıkış yakaladı, dolayısıyla çok formda olduklarının altını çizmek gerekli. Son 5 maçlarından 4 tanesini kazandıkları gibi deplasmanda da 2 galibiyetlik mini bir seri yakalamış durumdalar. Trieste ise alt sıralardan kurtulmak için artık evinde hata yapmak istemiyor. Bu nedenle onlar da bu maçı hedef olarak görüyorlar. İki motivasyonu yüksek ve kağıt üstünde, kadro kalitesi anlamında denk diyebileceğimiz takımın karşılaşmasında çekişmeli bir maç bekliyorum, son topa kadar gidebilir.

İddaa Oranı: MS 2 (+1.5) – 1.55
intobet Oranı: MS 2 (+1.5) – 1.70
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Euroleague iddaa tahmin ve analizleri

Olympiakos – Maccabi Tel Aviv İddaa Tahmini 27.01.22

Turkish Airlines Euroleague 21. hafta mücadelesinde Olympiakos Cuma günü saat 22:30’da Maccabi Tel Aviv ile …