Anasayfa / Basketbol Haber / TÜBAD: Kriterler Konusunda Hassas ve Kararlıyız

TÜBAD: Kriterler Konusunda Hassas ve Kararlıyız

TÜBAD Başkanı Çetin Yılmaz bir açıklama yaparak yabancı antrenör kriterlerinin bir an önce açıklanmasını ve önümüzdeki sezondan itibaren uygulanmasını istedi.

Yılmaz’ın açıklaması şöyle:

“Türkiye Basketbol Federasayonu’nun yabancı oyuncu sayısında aldığı kararı olumlu buluyor, Türk oyuncular için sağlıklı bir adım olarak görüyoruz. Ancak TÜBAD için en az bu kadar önemli bir kararı daha bekliyoruz.

TÜBAD Yönetim kurulu olarak Başkan Hidayet Türkoğlu ve CEO Ömer Onan’la temas ederek Türkiye’de görev yapacak yabancı antrenörler konusunda bazı kriterler konusunda isteğimizi ilettik. Bu konuda kapsamlı bir çalışma yaptık. Avrupa’daki tüm ülke kriterlerini inceleyerek, emsalleri ile uyumlu kuralları belirleyip kendilerine sunduk.

Biz bu kriterlere Federasyon tarafından aldığımız önerileri de göz önüne alarak nihai şeklini verdik.

Çıkacak kararda Türk basketbolunun seviyesine uygun kriterleri bekliyoruz. Kendilerine sunduğumuz maddeler bizim için çok önemli olup varlık nedenimizdir.

Bu ülke antrenörlerine güvenilerek önlerinin açılması konusunda aynı yabancı oyuncularda olduğu gibi, kriterlerin bu sezon uygulanması için ÇOK HASSAS ve KARARLI olduğumuzu önemle belirtmek isterim.

Son olarak vurgulamak istediğim nokta ise, bizler yabancı antrenör istemediğimizden değil tam tersi kaliteli yabancı antrenör istediğimizden bu fikirlerin arkasındayız.”

Kaynak: Basketfaul

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir