Anasayfa / Basketbol Haber / Türk Telekom Geri Döndü ve Uzatmada Pınar Karşıyaka’yı Geçti

Türk Telekom Geri Döndü ve Uzatmada Pınar Karşıyaka’yı Geçti

TOFAŞ’ın ev sahipliğinde düzenlenen 18.Uluslararası Cevdet Soydaş Turnuvası beşincilik maçında Türk Telekom ile Pınar Karşıyaka karşılaştı. Normal süresi 81-81 biten maçı, Türk Telekom uzatmada 93-89 geçmeyi başardı.

Türk Telekom’da hafif sakatlığı bulunan Kenny Gabriel maçta yer almazken, Pınar Karşıyaka’da da Çin Ligi final serisinde görev alan Sek Henry yine kadroda yer almadı.

Pınar Karşıyaka yay gerisinden müthiş başladı maça ve Chatman ile Gailius’dan gelen üst üste üçlüklerin eşliğinde 14-2’lik seri yakaladılar. Sonrasında Türk Telekom boyalı alanı kullanarak farkı eritse de aynı şekilde Egemen ile karşılık veren Pınar Karşıyaka farkı korudu ve ilk çeyreği 26-19 önde kapattı. İkinci çeyreğe savunmada müthiş bir dirençle başlayan Türk Telekom, 3 dakika sayı yemedi ve farkı 2 sayıya kadar düşürdü. Ancak çeyreğin son bölümünde Türk Telekom basit top kayıpları yapınca Pınar Karşıyaka tekrar farkı açtı ve devreye 40-30 önde gitti İzmir temsilcisi.

Üçüncü çeyrekte Türk Telekom üst üste üçlüklerle farkı eritti ve öne de geçmeyi başardı. Ama bu kez Walker Pınar Karşıyaka adına sahneye çıktı ve takımının son çeyreğe 59-57 önde girmesini sağladı. Son çeyreğin başında Türk Telekom yine savunmada vidaları sıktı ve 7-0’lık seri ile farkı 7 sayıya çıkardılar tekrar. Sonrasında bir seri de Karşıyaka’dan geldi ve 5-0 ile maça tekrar ortak oldular. Bitime 1,5 dakika kala Türk Telekom 7 sayı farkla öndeydi. Ama son bölümde Gailius ve Walker’dan üst üste gelen üçlüklerle Karşıyaka farkı 3 sayıya kadar indirdi. Son saniyelerde ise Türk Telekom’dan gelen basit top kayıplarını Karşıyala skora çevirdi ve skoru 79-81’e getirdiler. Bitime 2 saniye kala da Marei’den buldukları sayı ile eşitliği yakalayıp maçı uzatmaya götürdüler. Uzatmaya giderken tam 9-0’lık seri yakaladı Pınar Karşıyaka.

Uzatme bölümünde ise daha enerjik ve daha istekli olan taraf Türk Telekom oldu. Son 2 dakikaya da 5 sayı farkla önde giren Ankara ekibi, son saniyelerde de bu farkı korudu ve 93-89 ile galibiyete uzanan taraf oldu.

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

BSL Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve anzlizleri

Türk Telekom – Anadolu Efes İddaa Tahmini 15.03.20

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi 23.hafta mücadelesinde Türk Telekom Pazar saat 17:30’da Anadolu Efes ile …