Anasayfa / 7DAYS EuroCup / Türk Telekom – Hamburg Towers İddaa Tahmini 18.01.23

Türk Telekom – Hamburg Towers İddaa Tahmini 18.01.23

7DAYS EuroCup B grubu 11. hafta mücadelesinde temsilcimiz Türk Telekom Çarşamba günü saat 20:00’da Hamburg Towers ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibinin sayı limitini 87.5 olarak açıklamışlar.

Telekom bu sezonun flaş takımlarından birisi kuşkusuz. Bu grupta 10 maçtan 7 tanesini kazandılar ve 2. sırayı Paris ile paylaşıyorlar. Sezonun ilk kısmında yakaladıkları bu başarının temelinde de hücum verimliliği yer alıyordu, ortalama 85 sayı gönderdiler rakip potalara. Hatta Ankara’daki maçlarda bu ortalama 86 sayıya çıkmış durumda. Her iki kulvarda taraftarlarınnı karşısında oynadıkları son 3 maçta rakip potalara 102, 90 ve 85 sayı gönderdiklerinin, istim üstünde olduklarının da altını çizelim ki son olarak bu sahada Efes’i 85-70 ile devirmişlerdi!

Hamburg ise grubun vasat ekiplerinden birisi. 10 maçlarından sadece 3 tanesini kazanabildiler ve kendilerini 8. sırada buldular. Format gereği bu kötü performansa rağmen play-off potasında yer buldular ama bunun nedeni Trento ile Wroclaw’ın beklenenden de kötü ve zayıf olmalarıydı. Alman ekibinin temel sıkıntısının savunma olduğunu biliyoruz. Maç başına 85 sayı görüyorlar potalarında. Nitekim evden uzaktaki son 2 Euro Cup maçlarında Paris’den 87 ve Trento’dan 85 sayı yediklerinin de altını çizelim. 

İki takım arasında net bir kalite farkı var. Belki kağıt üstünde kadrolara bakınca bu farklar görünmüyor ama puan tablosundaki farkın sebebi kuşkusuz sahada oynanan basketbol ve Telekom’un özellikle kendi sahasında sergilediği yüksek verimlilikli hücum performansı. Bu maçta da Ankara’da oynamanın avantajını iyi kullanarak Taylor ve Grant liderliğinde tempoyu istedikleri gibi dikte edeceklerini, savunmada sorun yaşayan Hamburg’u Jones, Bouteille, Sestina gibi bitiriclerle cezalandırarak kazanırken 90 sayıları bile görebileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: EvSahibi ÜST (87.5) – 1.49
intobet Oranı: EvSahibi ÜST (87.5) – 1.71
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Litvanya A Lyga iddaa tahmin ve analizleri

Gargzdai – Pieno Zvaigzdes İddaa Tahmini 30.01.23

Litvanya Ligi mücadelesinde Gargzdai Pazartesi günü saat 19:30’da Pieno Zvaigzdes ile karşılaşacak. Jetbahis toplam sayı …