Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Türkiye – Sırbistan İddaa Tahmini 28.08.22

Türkiye – Sırbistan İddaa Tahmini 28.08.22

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemeleri I grubu mücadelesinde Türkiye Pazar günü saat 20:00’da Sırbistan ile karşılaşacak. intobet misafir takımın kazanması durumunda toplam sayı limitini 172.5 olarak açklamışken İddaa ise henüz oran açmamış.

Milli takımımız maalesef Letonya karşısında hepimizi hayal kırıklığına uğrattı. Hazırlık maçlarında savunma konusunda yükselen tehlike çanları Letonya karşısında kulakları sağır etti. Özellikle Porzingis’i durduramadık ve 111-85 gibi can sıkıcı bir skorla sahadan mağlup ayrıldık. O maçta Larkin 15 sayı, 3 asist ile üstündeki ölü toprağını atarken Cedi de ona 15 sayı, 4 ribaund, 3 asist ile katkı vermeyi başarmış ama galibiyet için yeterli olamamıştı. 

Sırbistan ise Bogdanovic, Bjelica, Teodosic, Marjanovic gibi önemli isimlerden yoksun olsa da Jokic ve Micic liderliğinde halen EuroBasket’in güçlü madalya adaylarından birisi. Nitekim bu gruptaki ilk maçlarında konuk ettikleri dişli ve denk rakiplerinden Yunanistan’ı uzatma sonunda 100-94 ile geçmeyi başarmışlardı. O maçta Jokic 29 sayı, 8 ribaund, 6 asist ile komple bir perfomrans sergilerken Jaramaz 15 sayı, 2 ribaund ve Lucic 14 sayı, 2 ribaund, 2 asist ile öne çıkan isimler olmuşlardı.

Kağıt üstünde baktığımızda iki takım arasında eksiklerine rağmen Sırbistan önde diyebiliriz. Yunanistan maçında sakatlanan ama durumu ciddi olmayan ve kafilede yer alan, oynaması beklenen Micic ve tabiki Jokic faktörleriyle kazanmalarına maalesef kesin gözüyle bakıyorum. Diğer taraftan bunu yaparken tempoyu forse edeceklerini, bizim de direnebilmek adına tempoyu yukarı çekip Cedi, Furkan, Larkin liderliğinde skor potansiyelimizi yukarı çekmemiz gerekecek. Benim tercihim Sırbistan’ın kazanması durumunda karşılıklı olarak 85 sayıları geçmeleri, yani toplam baremi geçmeleri yönünde olacak. 

İddaa Oranı: MS 2 & ÜST (173.5) – 2.05
intobet Oranı: MS 2 & ÜST (172.5) – 3.00
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Basketboltahmin.net iddaa tahminleri ve analizleri

Helsinki Seagulls – U-K. Uusikaupunki İddaa Tahmini 30.09.22

Finlandiya Ligi açılış haftasında Helsinki Seagulls Cuma günü saat 18:30’da U-K. Uusikaupunki ile karşılaşacak. Hem …