Anasayfa / FIBA Şampiyonlar Ligi / UCAM Murcia – Pınar Karşıyaka İddaa Tahmini 03.01.23

UCAM Murcia – Pınar Karşıyaka İddaa Tahmini 03.01.23

FIBA Şampiyonlar Ligi play-in serisi ilk maçında UCAM Murcia Salı günü saat 22:30’da temsilcimiz Pınar Karşıyaka ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 4.5 handikap belirlemişler.

Murcia normal sezon gruplarını 2. sırada bitirerek play-in biletini saha avantajı ile beraber kapmış durumda. Ayrıca her iki kulvardaki son 5 iç saha maçlarından 4 tanesini kazandıklarını, son ikisinde Betis’i 4 ve güçlü Granca’yı ise tam 14 sayı farkla yendiklerini belirtelim. Koç Alonso’nun elinde tanıdık isimler James Anderson, Luther, Trice’ın yanı sıra McFadden, Radovic, Pustovyi, Jelinek, Jordan Davis gibi kaliteli ve tecrübeli isimler de mevcut.

Temsilcimiz son maçında AEK deplasmanında farkı koruyamamış ve taraftar desteğinden mahsun olan Yunan ekibine 8 sayı farkla yenilerek 3. sıradan play-in’e girebilmişti. Yani Top 16 bileti için Murcia’yı burada en az bir kere yenmek zorunda olacaklar. Ligde ise 6 galibiyetlik serileri 31 Aralık’taki yılın son maçında Bahçeşehir deplasmanında bozulmuş, 5 sayı farkla yenilmişlerdi. O maçtan farklı olarak burada 6 yabancının tamamını kullanabilecekler. Diğer taraftan çok yorucu ve uzun bir yolculuğun ardından Murcia’ya geldiklerinin de altını çizelim. 

Kağıt üstünde iki takımın arasında ciddi farklar olduğunu düşünmüyorum, hatta denk takımlar desek bence yanlış olmaz. Ancak temsilcimizin geçen sezon da bir diğer İspanyol takımı Tenerife’ye elendiğini, genel olarak İspanyol takımlarına şansının tutmadığını da biliyoruz. Bu zorlu deplasmanda, ateşli Murcia taraftarının da takımlarını yukarı çıkartacak olmasıyla beraber işimiz bir kademe daha zor olacak. Üst üste AEK ve Bahçeşehir’e karşı alınan deplasman mağlubiyetlerinin ardından burada da kazanmamızın ve düşük handikapta kalmamızın zor olduğu kanaatindeyim. 

İddaa Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.55
intobet Oranı: MS 1 (-4.5) – 1.77
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Arjantin Ulusal Basketbol Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Instituto de Cordoba – Riachuelo İddaa Tahmini 31.01.23

Arjantin Ligi 8. hafta erteleme maçında Institudo de Cordoba Salı günü saat 03:00’da Riachuelo ile …