Anasayfa / Boston Celtics / Utah Jazz – Boston Celtics İddaa Tahmini (2) 19.03.23

Utah Jazz – Boston Celtics İddaa Tahmini (2) 19.03.23

NBA Batı ekiplerinden Utah Jazz Pazar günü saat 04:00’da Doğu ekibi Boston Celtics ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet ev sahibi lehine 2.5 handikap belirlemişler.

Jazz son dönemde istikrarsız performanslara imza attı, son 5 maçtan 2 galibiyet elde edebildiler ve bu nedenle de 33 galibiyette kalarak Batı’da play-in yarışının bir adım gerisinde kaldılar… Evlerindeki son 3 maçtan ikisinde ise denk rakiplerinden Thunder’ı uzatma sonunda 1 farkla geçerken, zayıf rakipleri Spurs’e ise 8 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı! 14 Mart’taki son sınavlarında ise konuk oldukları Heat’e 4 sayı farkla yenildiler. Clarkson ve Sexton’dan yine faydalanamayacaklar. 

Boston ise rakibinin aksine son dönemde formda, 5 maçtan 4 tanesini kazanarak bu maça geliyorlar ve toplamda 49 galibiyetle Doğu’da 2. sıradalar. Ancak alttan gelen Sixers onları çok zorlayacak ve bu arada lider Bucks’dan sadece 1 galibiyet gerideler, yani normal sezonu zirvede bitirme şansları devam ediyor! Deplasman karnelerine baktığımızda ise son 2 maçta Wolves’u son nefeste 2 ve Blazers’ı ise rahat bir şekilde 14 sayı farkla geçtiklerini görmüştük. Pritchard, Robert Williams, Gallinari, Horford, Smart’dan faydalanamayacaklar.

Her ne kadar Boston’da Smart ve Horford gibi önemli eksikler olsa da ellerindeki Tatum, Brown, White gibi silahlarla da kendi sikletlerinde olmayan Jazz karşısında fazla zorlanmadan kazanabilecek durumdalar. Bu sezon ilk kez karşılaşacaklarını da belirtelim. Jazz’ın motivasyonu play-in potasına kapak atmak olacakken, Celtics için ise 2. sırayı korumak ve liderlik şansını sürdürmek olacak. Yani iki takım adına hedefi bulunan bir maç. Bu durumda daha kaliteli ve tecrübeli bir kadroya sahip olan Celtics’in deplasmanda olsa bile bir önde olduğunu Brown ve Tatum liderliğinde düşük handikapı geçerek kazanacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (-2.5) – 1.46
intobet Oranı: MS 2 (-2.5) – 1.63
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Detroit Pistons – Milwaukee Bucks İddaa Tahmini (2) 28.03.23

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Detroit Pistons Salı günü saat 02:00’da Milwaukee Bucks ile karşılaşacak. Hem …