Anasayfa / NBA / Utah Jazz – Dallas Mavericks İddaa Tahmini 22.04.22

Utah Jazz – Dallas Mavericks İddaa Tahmini 22.04.22

NBA play-off çeyrek final serisi üçüncü maçında Cuma sabaha karşı 04:00’da Utah Jazz Vivint Arena’da Dallas Mavericks ile kozlarını paylaşacak. İddaa bu karşılaşmada toplam sayı barajını 207.5, bets10 ise 208 olarak tespit etmiş.

Utah Jazz seri genelinde şu ana kadar topa baskı yapmakta zorlandı. Kısa savunmasında ana yaratıcısından yoksun Mavericks karşısında serinin ilk iki maçında çok zorlandılar. Gobert savunmada takıma ilk maç özelinde önemli katkı verse de beş dışarda oynayan Dallas karşısında serinin ikinci maçında yayın gerisini savunmakta çok aksadı. Her iki maçta da savunmada alan paylaşımında aksadılar. Jalen Brunson şu soktuğunda yakın almak zorunda kaldıkları için onunla eşleşemiyorlar. Her iki karşılaşmada da ana rakibi çok az top kaybına zorladılar. Ne olursa olsun hücumda Rudy Gobert’i devreye sokmaları gerekiyor.

Dallas Mavericks ise ikinci maçı yayın gerisinden Maxi Kleber’in müthiş formu ve Jalen Brunson’ın 41 sayılık kariyer performansıyla kazanmayı başardı ve seriye tutundu. Dorian Finney-Smith ve Reggie Bullock Donovan Mitchell ve Mike Conley’nin savunmasında çok iyi iş çıkardılar. Rakibe oranla savunmada alan paylaşımını çok daha verimli yapıyorlar ve pota altında Gobert eşleşmesinde fiziksel dezavantajları olmasına karşın iki maçta da Fransız yıldıza top kullandırmadılar. Baldırındaki sakatlıktan ötürü ilk maçta forma giyemeyen Luka Doncic’in bu gece oynama ihtimali var. Durumu ilerleyen saatlerde netleşecek.

Dallas Mavericks fiziksel anlamda pota altında dezavantajlı olan taraf olmasına karşın hem hücum hem de savunmada rakibi Jazz’a oranla çok daha iyi alan paylaştı. Kaybettikleri ilk maçta biraz yüzdeli oynayabilseler seride 2-0 önde olabilirlerdi. İkinci maçta yayın gerisinden %46.8 ile oynayarak kazanmayı başardılar. Beş dışarda oynayarak Gobert eşlemesinden çok iyi ekmek yediler. Utah ise evinde deplasmana oranla çok daha özgüvenli oynayan bir takım. Fakat kısa savunmasında rakibi durduramıyorlar. Doncic’in durumu bana kalırsa önümüzdeki iki maçta belirleyici olacak. Jazz’ın evinde hücum performansına güvendiğim için bu geceki karşılaşmadan yüksek skor bekliyorum.

İddaa Oranı: Üst (207.5) – 1.51

Bets10 Oranı: Üst (208) – 1.70

Güven Endeksi: 8

Eksikler:

Utah Jazz: Udoka Azubuike, Trent Forrest

Dallas Mavericks: Luka Doncic (belirsiz), Tim Hardaway Jr, Frank NtilikinaHakkında Dağhan Duru

1983 doğumluyum. Ortaöğretim ve liseyi Saint Joseph Fransız Lisesi’nde okudum. 2010 yılında YTÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum. 2014-2015 arasında Cumhuriyet gazetesinin web sayfası için NBA, Eurolegue ve Eurocup hakkında yorum yazıları kaleme aldım. Ayrıca çeşitli web sayfalarında yazarlık ve editörlük yaptım.

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Golden State Warriors – Dallas Mavericks İddaa Tahmini 21.05.22

NBA play-off batı konferansı final serisi ikinci maçında Golden State Warriors cumartesi sabaha karşı 04:00’da …