Anasayfa / İddaa Tahminleri / Valencia – Kızıl Yıldız İddaa Tahmini 06.01.23

Valencia – Kızıl Yıldız İddaa Tahmini 06.01.23

İspanya Liga Endesa 17. hafta mücadelesinde Valencia Cuma günü saat 22:30’da Kızıl Yıldız ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 3.5 handikap belirlemişler.

Valencia, Euroleague kalıcı olabilmek adına play-off bileti kapması gerektiğini biliyoruz. Özellikle gelecek sezon Rus takımlarının tekrar sisteme dahil olması gündeme gelirse kesinlikle başka çareleri yok. Şuana kadar 16 maçtan 7 tanesini kazandılar ve 13. sıradalar, play-off potasının 2 adım gerisindeler. Bununla beraber son dönemde Font de Sant Lluis’de konuk ettikleri rakiplerini üst üste dize getirerek kalelerini çok iyi korudular, Panathinaikos’u uzatma sonunda 3 ve güçlü Barça’yı ise son nefeste 1 sayı farkla geçmişlerdi. Van Rossom ile Hermannsson’un sakatlıkları devam ediyor ama Jones’un dönmesi bekleniyor.

Kızıl Yıldız ise koç Ivanovic’in gelişiyle müthiş bir çıkış yakalamıştı ama önce Vildoza’nın sakatlığı sonra da yeni transfer Campazzo’yu finansal fair-play’e uymadıkları için Mart ayına kadar oynatamayacakları haberi keyifleri kaçırdı ki bu sonuçlara da yansıdı, büyü bozuldu ve 2022 yılının son 3 Euroleague maçından ikisini kaybettiler. Son olarak evlerinde güçlü Barça’ya iyi direnmişler ama uzatma sonunda 5 sayı farkla yenilmişlerdi. Bu maçta da Vildoza, Campazzo ve Ivanovic üçlüsünden artı Martin’den yararlanamayacaklar, guard rotasyonunda Nedovic’e çok yük binecek. 

Normal şartlarda, Kızıl Yıldız tam kadro olsaydı farklı bir maç izlerdik ama mevcut durumda Valencia hem kağıt üstünde daha iyi bir takım hem de sahada oynanan basketbol anlamında, özellikle evilerinde gayet iyi durumdalar. Vildoza, Campazzo, Martin gibi önemli eksikleri bulunan Sırp ekibi karşısında hata yapmayacaklarını, play-off yarışından daha fazla uzaklaşmamak adına bu maçta taraftar desteğini de iyi kullanarak Jones, Dubljevic, Rivero üçlüsünün liderliğinde 2023’ü galibiyetle açan taraf olacaklarını tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: MS 1  (-3.5) – 1.47
intobet Oranı: MS 1  (-3.5) – 1.59
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Euroleague iddaa tahmin ve analizleri

FC Bayern Munich – Virtus Bologna İddaa Tahmini 27.01.23

Turkish Airlines Euroleague 21. hafta mücadelesinde FC Bayern Munich Cuma günü saat 22:45’de Virtus Bologna …