Anasayfa / İddaa Tahminleri / Valencia – Manresa İddaa Tahmini 15.01.23

Valencia – Manresa İddaa Tahmini 15.01.23

İspanya Liga Endesa 16. hafta mücadelesinde Valencia Pazar günü saat 19:00’da Manresa ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Betroad misafir takım lehine 11.5 handikap belirlemişler.

Yarasalar şuana kadar beklentileri karşılayamadılar Endesa sahnesinde. 15 maçlarından 7 tanesini kazanabildiler ve play-off yarışının 1 adım da olsa dışında kalmış durumdalar. Sakatlıklar koç Mumbru’nun özellikle guard rotasyonunda elini çok daraltmış durumda. Ama tam 6 eksikle girdikleri Euroleague çift maç haftasında Efes ve Asvel engellerini geçmeyi de başarmışlardı. Claver, Van Rossom, Hermannsson, Harper, Rivero bu maçta da forma giyemeyeceker, Jones’un durumu ise maç saatinde belli olacak.

Manresa ise sezonun hayal kırıklığı yaratan ekiplerinden birisi. 15 maçlarından sadece 3 tanesini kazanabildiler. Son 3 maçlarına baktığımızda ise sonuçlara yansımamış olsa da direnç seviyelerini iyi noktaya getirdiklerini görebiliriz. İçerde Girona’yı yenerken deplasmanda Obradoiro’ya 5 sayı farkla ve içerde Zaragoza’ya 7 sayı farkla yenilmekten kurtulamamışlardı. Koç Martinez’in en güvendiği isimler yine Harding, Robinson, Vaulet, Ferrari ve Geben olacaklar. Geçtiğimiz günlerde Perez ile yolları ayırmışlardı, başka eksikleri yok.

İki takım arasında elbette net bir kalite ve seviye farkı var. Valencia her alanda kağıt üstünde rakibinden üstün ki ev sahibi avantajı da var. Ama 5 oyuncularından (Claver, Van Rossom, Hermannsson, Harper, Rivero) yoksun olmaları, Jones’un durumunun net olmaması ile beraber çift maç haftasını 2 galibiyetle atlatsalar da çok yıpranmışlardı. Karşılarında şiddetle galibiyete ihtiyacı olan ve varını yoğunu ortaya koyacak, dirençli bir rakip bulacaklar. Bu nedenle de işleri kolay olmayacaktır. Manresa’nın direnerek en azından çift haneli farklar yemeyeceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 2 (+11.5) – 1.51
Betroad Oranı: MS 2 (+11.5) – 1.66
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

UCAM Murcia – Cazoo Baskonia İddaa Tahmini 29.01.23

İspanya Liga Endesa 18. hafta mücadelesinde UCAM Murcia Pazar günü saat 19:00’da Cazoo Baskonia ile …