Anasayfa / İddaa Tahminleri / Valencia – Real Madrid İddaa Tahmini 12.05.23

Valencia – Real Madrid İddaa Tahmini 12.05.23

İspanya Liga Endesa 32. hafta mücadelesinde Valencia Cuma günü saat 22:00’da Real Madrid ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Hovarda toplam sayı limitini 168.5 olarak açıklamışlar.

Valencia Euroleague’de play-off biletini kapamadığı gibi Endesa’da da play-off yarışında zorlı bir döneme giriyor. Evet son 3 maçlarından ikisini kazandılar ancak 16 galibiyetleri var ve 8. sırada yer alıyorlar. Kalan 3 maçlarını kazanırlarsa Baladona kaybetmeye devam ederse 7. sırada yer alabilirler. Ancak onların önceliği kalan 3 maçtan en az bir galibiyet çıkararak play-off biletini garantilemek olacak. Evlerindeki performanslarına bakınca bu hedefleri gerçekçi diyebiliriz, son 3 maçlarını üst üste kazandılar ve bu maçların tamamında yüksek skorlar çıkmıştı, sırasıyla 168, 183 ve 165 sayı üretilmişti.

Real ise son 4 maçını üst üste kazandı ve bu sayede de 25 galibiyete ulaşarak Barça ve Baskonia’yı liderlik yarışında bir adım geriden takip ediyorlar. Haftaiçi de Partizan’ı WiZink’de yenerek 2-0’dan gelerek F4 biletini kapan tarihteki ilk takım oldular. Şimdi lige geri dönüylorlar F4 öncesi ve bıraktığı yere baktığımızda Zaragoza’yı 93-86 ve Malaga’yı 102-90 ile geçtiklerini, hücumda ne kadar potansiyelli bir takım olduklarını tekrar tekrar hatırlattılar herkese. 

İki takım arasında elbette net bir kalite ve seviye farkı var. Real her ne kadar Partizan maçlarından yorgun geliyor olsa da geniş rotasyonu ile koç Mateo’nun yine sorun yaşamayacağını düşünüyorum. İki takımın da farklı hedefleri var, Valencia play-off bileti için Real ise ilk 2 sıra için mücadele ediyor ve dolayısıyla motivasyonları yüksek olacaktır. Bunun da tempoya ve skora direkt etki edeceğini düşünüyorum. Karşılıklı olarak 85 baremini aşmaları bile beni şaşırtmaz. 

İddaa Oranı: ÜST (168.5) – 1.54
Hovarda Oranı: ÜST (168.5) – 1.66
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

Joventut Badalona – Cazoo Baskonia İddaa Tahmini 30.05.23

İspanya Liga Endesa çeyrek final serisi 2. maçında Joventut Badalona Salı günü saat 22:00’da Cazzo …