Anasayfa / İddaa Tahminleri / Venezia – Olimpia Milano İddaa Tahmini 08.05.22

Venezia – Olimpia Milano İddaa Tahmini 08.05.22

İtalya Lega Basket Serie A 30. ve son hafta mücadelesinde Venezia Pazar saat 21:45’de Olimpia Milano ile karşılaşacak. İddaa ev sahibi lehine 3.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 2.5 olarak açıklamış.

Venezia son 7 maçın tamamını kazanarak 17 galibiyete ulaşı ve kendisine 4. sırada yer buldu. Son olarak  deplasmanda Pesaro’yu 10 sayı farkla geçmişlerdi. Artık ipler kendi ellerinde, bu maçı kazanırlarsa o zaman 4. sırayı garantiliyorlar ve play-off’a ev sahibi avantajı ile giriyorlar. Eğer kaybederlerse o zaman rakiplerin alacakları sonuçlara göre 5 hatta 6. sıraya bile gerileyebilirler, dolayısıyla bu maçtaki kazanma motivasyonlarının hayli yüksek olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Milano ise Euroleague’de zorlu bir play-off serisinin ardından temsilcimiz Anadolu Efes’e elenerek bu sezon Final Four biletini kapamadı. Sonrasında lige döndükleri ilk maçta ise konuk oldukları orta sıra ekiplerinden Treviso’ya 6 sayı farkla yenilmişlerdi. Ama zaten 2. soradaki yerleri garanti durumda, liderlik koltuğuna oturma ya da 3. sıraya düşme ihtimalleri yok, dolayısıyla o mçata olduğu gibi bu maçta da formalite için sahada olacaklar ve koç Messina yine olabildiğince tecrübeli yıldızlarını dinlendirmek isteyecektir play-off öncesi. 

Venezia son dönemde çok formda, üst üste 7 maç kazandı ve bu galibiyetlerin bir anlam ifade edebilmesi, 4. sırayı garantileyip play-off’a ev sahibi olarak girebilmeleri için evlerindeki bu maçı da kazanmaları gerekiyor. Normal şartlarda elbette Milano deplasmanda olmasına rağmen favori ama zaten 2. sırayı garantiledikleri için Treviso karşısında olduğu gibi bu maçta da rotasyona gideceklerini ve rakibin agresif, istekli, motive oyununa cevap vermekte zorlanacaklarını düşünüyorum. Venezia’nın kazanması sürpriz olmayacaktır ama ben yine de lehlerine açılan handikapı da yanıma alarak riski düşüreceğim. 

İddaa Oranı: MS 1 (+3.5) – 1.46
Bets10 Oranı: MS 1 (+2.5) – 1.69
Güven Endeksi: 4Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Rico Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Brujos de Guayama – Gigantes de Carolina İddaa Tahmini 22.05.22

Porto Riko Ligi mücadelesinde Brujos de Guayama Pazar günü saat 03:00’da Gigantes de Carolina ile …