Anasayfa / İddaa Tahminleri / Virtus Bologna – Olimpia Milano İddaa Tahmini 06.06.24

Virtus Bologna – Olimpia Milano İddaa Tahmini 06.06.24

İtalya Lega Basket Serie A final serisi ilk maçında Virtus Bologna Perşembe günü saat 21:30’da Olimpia Milano ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de Best10 misafir takım lehine 4.5 handikap belirlemişler. 

Bologna normal sezonu lider olarak bitirmiş olsa da veteran oyuncuların kadroda fazla olmasından dolayı play-off’un ilk kısmında sorunlar yaşamış bir ekip. Çeyrek final serisinde Tortona karşısında ecel terleri dökmüşler ama yine de 3-2 ile kazanmayı bilmişlerdi. Sonrasında yarı finalde de Venezia karşısında aslında yine zorlandılar evet kağıt üstünde 3-1 ile geçtiler seriyi ama serinin 2 ve üçüncü maçında Venezia onları epey yıpratmıştı. Lundberg ve Cacok’dan faydalanamayacaklar. 

Milano ise Euroleague’deki hayal kırıklığının ardından sadece lige konsantre olmasıyla burada kalite farkını net olarak göstermişti ve bu sayede de nefis bir çıkış yakalayarak sezonu 2. sırada bitirmişlerdi. Ardından o momentumu play-off’a da taşımışlar ve Trento’yu 3-1 ve Brescia’yı ise 3-0 ile geçerek finale rahat bir şekilde gelmişlerdi. Mirotic, Napier, Shields üçlüsü elbette takımın temel direği konumunda ancak Tonut, Melli, Voigtmann, Hall gibi isimlerden de önemli x-faktör katkıları alabiliyorlar. Poythress, Valentine, Baron’dan faydalanamyacaklar, Lo’nun durumu ise belirsiz.

Bologna’nın temelinde yer alana Belinelli, Hackett, Shengelia ve Mickey gibi isimler ilerleyen yaşlarının da etkisiyle play-off’da zaman zaman zorlanmışlardı. Karşılarında ise diri ve formda bir Milano var. Mirotic, Shields, Napier üçlüsünün bu maçta ağüır basacağını düşünüyorum. Shengelia’nın karşısında Melli ve Voigtmann gibi isimlerle nispeten durabileceklerini düşündüğüm için Milano’yu bir adım önde görüyorum ama deplasmanda oldukları için riski azaltarak lehlerine açılan handikapı yanıma alacağım. 

İddaa Oranı: MS 2 (+4.5) – 1.47
Best10 Oranı: MS 2 (+4.5) – 1.64
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Yeni Zelanda Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Auckland Huskies – Whai İddaa Tahmini 16.06.24

Yeni Zelanda Ligi mücadelesinde Auckland Huskies Pazar günü saat 06:00’da Whai ile karşılaşacak. Hem İddaa …