Anasayfa / Boston Celtics / Washington Wizards – Boston Celtics İddaa Tahmini 18.03.24

Washington Wizards – Boston Celtics İddaa Tahmini 18.03.24

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Washington Wizards Pazartesi günü saat 01:00’da Boston Celtics ile karşılaşacak. İddaa misafir takımın limitini 118.5 olarak açıklamışken Best10 ise limiti 120.5 olarak belirlemiş. 

Wizards konferansın zayıf halkalarından birisi. Sezonun geri kalanında play-in konusunda da herhangi bir iddiaları bulunmadığı için formalite maçlarına çıkmaya devam ediyorlar. Tabi böyle amaçsız, hedefsiz oynamak zor oluyor ve nitekim son 3 maçlarını da üst üste kaybettiler. Son 2 kayıpta üst üste gelen sıkıntı ise savunmaydı, Houston’dan tam 135 sayı ve Bulls’dan ise 127 sayı yemişlerdi. Bu maçta Avdija, Bagley, Tyus Jones, Kuzma, Shamet gibi önemli silahları kullanamayacaklarını da belirtelim.

Son 4 maçını üst üste kazanan ve 52 galibiyete ulaşan Celtics, her geçen gün liderlik koltuğu ile onları takip eden rakipler arasındaki farkı açıyor. Şuanda 2 maçları fazla olan Bucks ile 8 galibiyet ve 1 maçları eksik olan Cavs ile ise tam 10 galibiyet fark açmış durumdalar! Deplasman karnelerine baktığımızda, son 3 maçı kayıpsız geçerken son 2 maçta hücumda etkili olduklarını da görmüştük, sırasıyla 121 ve 123 sayı göndermişlerdi rakip potalara. Bu maçta Porzingis, White ve Brown gibi önemli silahlarını kullanamayacaklar. 

İki takım arasındaki siklet farkını anlatmaya gerek yok. Celtics sadece konferansın lideri değil, tüm NBA’de de en iyi galibiyet yüzdesine sahip olan takım konumunda! İçerde dışarıda farketmeksizin rakip tanımadan neredeyse sürekli kazanıyorlar. Bunun yanında hücumdaki verimli ve istikrarlı performansları ile de dikkat çekiyorlar. Wizards gibi yumuşak savunması olan zayıf bir rakip karşısında da eksiklere rağmen Tatum, Holiday, Horford gibi silahlarla üretimde sorun yaşamayacaklarını, kazanırken 120 sayıları göreceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: Deplasman ÜST (118.5) – 1.43
Best10 Oranı: Deplasman ÜST (120.5) – 1.89
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Cleveland Cavaliers – Orlando Magic İddaa Tahmini 23.04.24

NBA Doğu Konferansı play-off ilk tur serisi ikinci maçında Cleveland Cavaliers Salı günü saat 02:00’da …