Anasayfa / Bahçeşehir Koleji / Yeni Kriterlere Göre BSL Koçlarının Durumu

Yeni Kriterlere Göre BSL Koçlarının Durumu

Yabancı antrenörler ile ilgili çalışma kriterleri Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından açıklandı. Kararın açıklanmasının ardından ligimizde çalışan ve kriterleri sağlayamayan antrenörlerin kariyerini inceledik. Şu anda ligimizde başantrenör olarak görev alan üç yabancı antrenör bulunmakta. Bu isimler Fenerbahçe’den Zeljko Obradovic, Gaziantep Basketbol’dan Nenad Markovic ve Eskişehir Basket’in ligden çekilmesiyle lige katılan Bahçeşehir Koleji’nin başantrenörü Stefanos Dedas.

Şartları okuduğumuz anda Obradovic’in fazlasıyla karşıladığını görebiliyoruz. O zaten dünyanın en kariyerli birkaç koçundan biri… Şimdi gelelim diğer antrenörlere.

Stefanos Dedas son 5 sezonda kulüp düzeyinde gerekli şartları sağlayamıyor. Milli takımlar düzeyinde ise son anda kaçırmış durumda. Slovenya milli takımıyla görev aldığı süreçte 2015 Eurobasket’i 12. olarak, 2014 Dünya Kupasını ise çeyrek finalde Amerika Birleşik Devletleri’ne elenerek tamamladılar. Eğer yardımcı antrenör olarak yarı final oynamış olsalardı şartlardan birini sağlayarak kriterleri geçmiş olacaktı. Bu durumda Dedas Bahçeşehir Koleji kariyeri sonrasında Türkiye’de bir takım çalıştıramayacak. Belki de Bahçeşehir Koleji anlaşmanın TBL için olduğu gerekçesiyle çıkış opsiyonunu kullanıp Dedas ile devam etmeyecek… Bu bir olasılık… Bu olasılık gerçekleştiğinde ise akıllara ilk olarak Beşiktaş’la arasında soğuk rüzgarlar esen, buna karşın Bahçeşehir’e geçmiş tanışmışlıkları nedeniyle zaman zaman önerilerde bulunan Ufuk Sarıca geliyor…

Gaziantep Basketbol ile çalışan Nenad Markovic ise son 5 sezondur çalıştırdığı takımlarla şartları sağlayamıyor ve Gaziantep ekibinden sonra yeni sözleşme imzalaması mümkün olmayacak Türkiye’de.

Yardımcı antrenör kriterlerinde ise Fenerbahçe’de Jose Maria, Izguierdo Ibanez ve Vladimir Androic’in kriterleri uyuyor ama zaten devam eden sözleşmelerinden dolayı hiçbir sorunları yok.

Anadolu Efes’in asistan koçlarından Tomislav Mijatovic kriterleri karşılamasa da sözleşmesi devam ediyor.

Henüz bir antrenörle anlaşma sağlamayan Banvit, Galatasaray ve İBB ise yabancı antrenör seçmek istemeleri halinde bu kriterlere göre seçim yapmak durumunda.

Kaynak: BasketfaulHakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Fenerbahçe Beko – Galatasaray Doğa Sigorta İddaa Tahmini 18.09.20

Yeni sezon hazırlıkları kapsamında Sinan Erdem’de düzenlenen TÜBAD Turnuvası’nda Fenerbahçe Beko Cuma saat 21:00’da Galatasaray …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir