Güncel
Anasayfa / FIBA U19 Dünya Şampiyonası / Yeni Zelanda – Mali İddaa Tahmini 03.07.19

Yeni Zelanda – Mali İddaa Tahmini 03.07.19

FIBA U19 Dünya Kupası son 16 mücadelesinde Yeni Zelanda Çarşamba saat 13:45’de Mali ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Bets10 Yeni Zelanda lehine 4.5 handikap belirlemişler.

Yeni Zelanda turnuvaya ABD’den 40 sayı fark yiyerek oldukça kötü bir başlangıç yaptı. Ancak sonrasında Senegal’i ve Litvanya’yı son toplarda 2 sayı farklarla geçerek toparlandılar. Max Darling ve James Moors takımları adına şuana kadar öne çıkan isimler oldular. 

Mali ise turnuvanın tatlı sürprizlerinden birisi. Önce Letonya’yı 14 sayı ile geçtiler, sonra Kanada’yı 1 sayı ile yendiler ama son maçta Avusturalya’ya direnmelerine rağmen 3 sayı farkla kaybettiler. Dirençli ve fiziksel oyunları ile kolay lokma olmadıklarını gösterdiler. Siriman Kanoute ve Abdoul Karim Coulibaly ön plana çıkan isimlerdi.

Her iki takım da turnuvanın dişli ve sert takımları arasında yer aldılar. Özellikle Mali’den bu performansı kimse beklemiyordu. Şimdi karşılarında denk bir rakip olacak eleme maçnda ve grup maçlarında olduğu gibi yine son topa kadar direneceklerini, kolay pes etmeyeceklerini düşünüyorum. Bana göre de Yeni Zelanda karşısında favori konumundalar, düşük handikapı aşarak kazanmalarını bekliyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (-4.5) / 1.70
Bets10 Oranı: MS 2 (-4.5) / 1.82
Güven İndeksi: 8/10



Hakkında Fersu Yahyabeyoğlu

Fersu Yahyabeyoğlu
Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuyum. 7 yaşında Çukurova alt yapısında tanıştığım basketbol, ilerleyen yaşlarda bende bir tutku haline geldi. Yerel liglerde 11 yıl boyunca lisanslı basketbol oynadıktan sonra üniversite yıllarımda da amatör olarak oyuncu gözlemciliği yapmaya başladım. Sonrasında Türkiye'nin önde gelen basketbol portallarında köşe yazarlığı yapmaya başladım. Son 5 yıldır basketbolun bahis tarafı ile de ilgileniyorum. Uzmanlık alanım Avrupa ligleri, özellikle Euroleague, BSL, VTB ve İspanya liglerini yakından takip ediyorum.

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Sırbistan – İtalya İddaa Tahmini 15.07.19

FIBA U20 Avrupa Şampiyonası 3.gününde Sırbistan Pazartesi saat 18:15’de İtalya ile karşılaşacak. İddaa henüz oranları …