Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Yeşil Burun Adaları – Nijerya İddaa Tahmini 26.11.21

Yeşil Burun Adaları – Nijerya İddaa Tahmini 26.11.21

2023 FIBA Dünya Kupası elemeleri A grubu ilk maçında Yeşil Burun Adaları Cuma saat 13:00’da Nijerya ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin lehine 9.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 8.5 olarak ayarlamış.

Yeşil Burun Afrobasket’te büyük bir sürprize imza atmış ve turnuvayı 4. sırada bitirmeyi başarmıştı. Madalya maçında güçlü Senegal’e fazla direnememişler ve 13 sayı farkla kaybetmişlerdi. O turnuvada takımın en önemli yıldızı Tavares  şuanda kadroda yok. Ama Almeida kardeşler ve Nunes yine kadrodalar ve takımı sırtlamaları bekleniyor. Afrobasket’te Joel Almeida 14.0 sayı, 12.3 verimlilik, Nunes 11.3 sayı, 5.8 ribaund, 6.7 ribaund, 11.8 verimlilk ve Ivan Almeida 5.7 ribaund, 3.3 asist istatistikleriyle etkili olmuşlardı, Tavares’i destekleyen isimlerdi. 

Nijerya son yıllarda olduğu gibi yine kıtanın en güçlü basketbol ülkelerinden biri. Ancak yıldızlarından yoksun bir şekilde çıkıyorlar eleme maçlarına. Afrobasket’de de çok iyi bir kadroları olmasına rağmen son 16 turunda elenmişlerdi ve madalya beklentilerini karşılayamamışlardı. Bununla beraber koç Brown ile yollar ayrıldı ve takımın başına koç Isaac getirildi. Şuanki kadrolarının ise sıradan bir seviyede olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Alt liglerde ya da Avrupa dışındaki vasat basketbol ülkelerinde forma giyen oyuncular var ellerinde; Emelogu, Uzoh, Diogu, Akindele, Obekpa ve Egekeze takımın öne çıkan isimleri. 

İki takımın da önemli eksikleri var. Evet Tavares, ev sahibi adına çok önemli bir eksik ama takımın Afrobasket’te 4. olmasını sağlayan diğer parçalar Nunes, Joel Almeida ve Ivan Almeida halen kadrodalar. Bununla beraber Nijerya ise B hatta C takımı diyebileceğimiz vasat bir kadroyla çıkacak maça. Bu nedenle özgüveni yüksek ve moralli olan Yeşil Burun’un bu maçta tecrübeli ve birbirini iyi tanıyan kadrosunun avantajını taraftar desteği ile birleştireceğini ve kolay pes etmeyeceğini, kaybetse de handikapta kalabileceğini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (+9.5) – 1.52
Bets10 Oranı: MS 1 (+8.5) – 1.78
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Champions League iddaa tahmin ve analizleri

Slam Stal Ostrow – Manresa İddaa Tahmini 07.12.21

FIBA Şampiyonlar Ligi 5. hafta mücadelesinde Slam Stal Ostrow Salı saat 20:30’da Manresa ile karşılaşacak. …