Anasayfa / İddaa Tahminleri / Yukatel Merkezefendi Belediyesi – Bahçeşehir Koleji 04.03.23

Yukatel Merkezefendi Belediyesi – Bahçeşehir Koleji 04.03.23

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 19. hafta mücadelesinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi Cumartesi günü saat 15:30’da Bahçeşehir Koleji ile karşılaşacak. Best10 toplam sayı limitini 156.5 olarak açıklamışken İddaa ise bu maça oran açmamış.

Merkezefendi bu sezon beklentileri aşan sürpriz ekiplerden birisi. Koç Aktaş’ın öğrencileri şuana kadar 8 galibiyet topladılar ve play-off yarışında biz de varız dediler. Ancak aradan önceki son 4 maçtan 3 tanesini kaybettiklerini belirtelim. Tabi bu dönemde Heidegger ile Peterka’nın takımdan ayrıldığını, sakatlıktan yeni dönen Gielo’nun da ritmini bulmaya ihtiyacı olduğunu belirtelim. Aradan faydalanarak tecrübeli guard Rathan-Mayes’i takıma kattılar, hatta bir de hazırlık maçında onu kullandılar ve Gielo da artık ritmini bulmaya başladı sakatlık sonrası. Ayrıca Rogkavopoulos’un da Dünya Kupası elemelerinde çok iyi oynadığını belirtelim. 

Bahçeşehir ise bu sezon beklentileri karşılayamayan bir ekip konumunda. Onlar da 8 galibiyetle play-off yarışının içindeler ama ellerindeki bütçe ve kadro kalitesi ile daha yukarılarda olmaları gerekiyordu ki ara öncesindeki son 3 maçlarını üst üste kaybettiklerini, BCL’de de Top 16 grubunda henüz galibiyetle tanışamadıklarını belirtelim. Her iki kulvarda da savunmada çok aksıyorlar. 4 numaraya Morgan transferini yaptılar ve Boutsiele’in de iyileştiği bu maçta dönebileceği gelen haberler arasında. Onlar da arada bir hazırlık maçı yaptılar ve Blazic’in ritmini bulmuş olduğunu gördük. 

İki takımın da ara öncesi oynadıkları son maçlara baktığımızda yüksek tempo ve hücum basketbolunun hakim olduğunu görebiliriz. Play-off yarışı ve sıralama açısından iki takım adına da kritik önem taşıyan bu karşılaşmada takımların birbirlerinin savunma zaaflarını yüksek tempoda cezalandıracaklarını, bir tarafta Harrison, Rathan-Mayes, Rogkavopoulos, diğer tarafta Smith, Blazic, Morgan varken karşılıklı olarak 80 sayıları bile geçebileceklerini tahmin ediyorum. 

İddaa Oranı: –
Best10 Oranı: ÜST (156.5) – 1.75
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Indiana Pacers – Dallas Mavericks İddaa Tahmini (2) 28.03.23

NBA Doğu Konferansı ekiplerinden Indiana Pacers Salı günü saat 02:00’de Batı ekibi Dallas Mavericks ile …