Anasayfa / 2023 FIBA Dünya Kupası / Yunanistan – Letonya İddaa Tahmini 11.11.22

Yunanistan – Letonya İddaa Tahmini 11.11.22

2023 FIBA Dünya Kupası Avrupa elemeleri 2. tur I grubu mücadelesinde Yunanistan Cuma günü saat 20:00’da Letonya ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 5.5 handikap belirlemişler.

Koç Itoudis yönetimindeki Yunanistan grupta 6 maçtan çıkardığı 4 galibiyetle 2. sırada yer alıyor ve ilk 3 sıra yani Dünya Kupası bileti için avantajlı konumda. Bu avantajlarını korumak için de evlerinde kazanmak isteyecekler elbette. Ağustos penceresinde oynadıkları iki maçı dikkate almamak lazım çünkü orada kullandıkları Giannis, Dorsey, Calathes, Papanikolaou, Thannasis, Agravanis, Sloukas, Larentzakis, Bochoridis gibi isimlerin hiç birisi bu maçın kadrosunda yok. Özellikle guard rotasyonunda Mouratos, Moraitis, Gkikas, Lountzis, Netzipoglou gibi uluslararası tecrübesi zayıf isimlerle mücadele edecekler. 

Letonya ise son Eurobasket’de yer alamamasının ardından tamamen Dünya Kupası elemelerine konsantre olmuş durumda. Nitekim 6 maçtan çıkardıkları 5 galibiyetle grupta liderlik koltuğunda oturuyorlar ve bu deplasman maçını kazanırlarsa, ardından da bugün Belçika ya da Sırbistan’dan biri kaybederse Dünya Kupası biletini garantilemiş olacaklar. Onların da Ağustos penceresinde kullandığı kadrodan önemli eksikleri var, Porzingis ile Davis Bertans kadroda yoklar. Ama bu 2 yıldız dışında ideal bir kadrolar var. Dairis Bertans, Timma, Strelnieks, Lomazs, Grazulis, Laksa, Mejeris koç Banchi’nin en güvendiği isimler olacaklar.

Yunanistan neredeyse C takımı ile çıkacak maça. Özellikle guard rotasyonunda tecrübesiz bir rotasyona sahipler. Letonya ise onların aksine guard rotasyonunda ideal kadrosuyla geliyor ve koç Banchi’nin elinde Dairis Bertans, Strelnieks, Lomazs gibi milli takım tecrübesi bir hayli yüksek isimler var. Elbette zor bir deplasman olacak ve Yunanistan’ı taraftarı önünde eksik de olsa yenmek kolay değil. Ama kağıt üstünde daha kaliteli ve birbirini daha iyi tanıyan oyunculardan kurulu olan Letonya’nın kaybetse de handikapta kalabileceğini, hatta kazanmasının da sürpriz olmayacağını öngörüyorum ki kazanmaları ve Belçika ya da Sırbistan’ın kaybetmesi demek kupa bileti demek, Yunanistan’ın ise bu maç özelinde böyle bir motivasyonu yok. 

İddaa Oranı: MS 2 (+5.5) – 1.48
intobet Oranı: MS 2 (+5.5) – 1.67
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

VTB Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Tsmoki Minsk – Nizhny Novgorod İddaa Tahmini 05.12.22

VTB Ligi mücadelesinde Tsmoki Minsk Pazartesi günü saat 19:00’da Nizhny Novgorod ile karşılaşacak. Best10 toplam …