Anasayfa / Genel / Yunanistan Rusya Maçı İddaa Tahmini 13.9.17

Yunanistan Rusya Maçı İddaa Tahmini 13.9.17

Yunanistan Rusya Maçı İddaa Tahmini 12.9.17
Yunanistan Rusya Maçı İddaa Tahmini 12.9.17

Eurobasket‘in sonradan açılan tecrübeli takımlarından biri olan Yunanistan ile en istikrarlı ve hazır takımlarından biri olan Rusya çeyrek final maçında 13 Eylül Çarşamba günü akşamı saat 18:45’de İstanbul Sinan Erdem Arena’da karşı karşıya gelecekler.

Çekişmenin son ana kadar devam etmesini beklediğim favorinin Rusya olduğu maçta analiz kısmına geçmeden önce baremlere bir bakalım. En iyi bahis bürolarından biri olan Bets10’da Yunanistan lehine 1.0 handikap açılmışken toplam sayı limiti de 148.5 olarak set edilmiş. İddiaa’da 982 ve 986 kodlarıyla açılan maçta Yunanistan lehine 1.5 handikap set edilirken toplam sayı limiti de 147.5 olarak belirlenmiş.

Geç Oldu Ama Güç Olmadı

Turnuva öncesi de turnuva sırasında da saha dışı olaylarla gündeme gelen ve mental olarak hazır görünmeyen Yunanistan grup maçlarında son anda tur biletini kapmayı başarmıştı. İki tecrübeli guard Sloukas ve Calathes kritik maçlarda devreye girerek batmakta üzere olan gemilerini kurtarmışlardı. Onların direksiyonda olduğu zaman elbette üstün bir basketbol oynuyorlar ancak henüz ekollerini sahaya yansıtabilmiş değiller, işin savunma tarafında da sınıfta kalmışlardı kendi standartlarına göre. Özellikle pota altında ne Bourousis ne de Papagiannis beklentileri veremediler, bu da hem savunmalarını etkiledi hem de hücum performanslarını etkiledi. Ama eleme maçında farklı bir Yunanistan izledik. Nihayet savunmada kendilerine geldiler ve Litvanya gibi efektif ve üretken bir takımı sadece 64 sayıda tutarak adlarını çeyrek finale yazdırmayı başardılar. Bourousis ve Papanikolaou’nun kendilerine gelmeleri ve oyunun iki alanında da x-faktör olmaları galibiyetin en önemli etkenlerinden biriydi.

İstikrar Abidesi

Rusya turnuvanın en tecrübeli ve hazır takımlarından biriydi. Ama ilginç bir şekilde bir çok kişi tarafından hafife alınmıştı. Önce zorlu D grubunda kendilerini gösterdiler ve kesinlikle kolay lokma olmadıklarını hatta önemli madalya adaylarından biri olduklarını ıspatladılar. Sonra da ilk eleme maçında güçlü ekiplerden Hırvatistan’ı farklı geçerek tüm rakiplerine net bir mesaj verdiler. Shved’in yaptığı müthiş liderlik ve her zamanki gibi alıştığımız şekilde atmak dışında işin organizasyon tarafında da çok verimli olması ve Mozgov’u takım olarak çok iyi kullanmaları işlerini kolaylaşırdı. Bununla beraber güçlü forvet rotasyonlarını da özellikle işin savunma tarafında çok iyi kullandılar, her takıma karşı fizik üstünlüğü kurduklarını söyleyebiliriz şuana kadar. Tempoyu iyi kontrol eden, sert savunma yapan ve hücumda elleri yanan Shved’in performansıyla skor bulmada sorun yaşamayan Rusya şuanda en formda takımlardan biri.

Yunanistan – Rusya İddaa Tahmin

Avrupa basketbolunun iki dev basketbol ülkesinin karşılaşmasında Sinan Erdem’den kemik seslerinin yükseleceği çok sert bir maç bekliyorum. Savunmada kendini bulan Yunanistan da Rusya gibi tempoyu kontrol etmek isteyecektir ve yine guardların düellosunu izleyeceğiz. Son ana kadar çekişmeli geçmesini beklediğim maçta düşük skor bekliyorum ve favorim Rusya.

Güven indeksi: 9/10

İddaa Oranı: ML 2 / 1.65 & ALT (147.5) / 1.70

Bets10 Oranı: ML 2 / 1.87 & ALT (148.5) / 1.91

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Liga Endesa Basketboltahmin.net iddaa tahmin ve analizleri

Estudiantes – Manresa İddaa Tahmini 13.10.19

İspanya Liga Endesa 4.hafta mücadelesinde Estudiantes Pazar saat 21:00’da Manresa ile karşılaşacak. Hem İddaa hem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir