Anasayfa / İddaa Tahminleri / Zenit – Unics Kazan İddaa Tahmini 06.05.22

Zenit – Unics Kazan İddaa Tahmini 06.05.22

VTB Ligi yarı final serisi ilk maçında Zenit Cuma saat 20:00’da Unics Kazan ile karşılaşacak. İddaa ev sahibinin galibiyeti için 1.44 oran açıklamışken Rexbet ise oranı 1.59 olarak belirlemiş.

Zenit de diğer Rus takımların gibi Ukrayna’nın işgali sonucu güç kaybetti elbette ama buna rağmen ellerinde halen değerli ve şampiyonluk yolunda ilerleyebilecek bir kadro var. N,tekim normal sezonu 2. sırada bitirerek de bunu gösterdiler. İlk turda 7. sıradan gelen Enisey’i de zorlanmadan, 3 maçı da farklı geçerek 3-0 ile süpürmüşlerdi. Son maçta 55-82 gibi net bir skorla geçerken yine savunma odaklı basketbolları ön plandaydı. Poythress, Carter, Mickey, Buckner, Baron’un yanı sıra Karasev, Kulagin, Fridzon, Zubkov, Monya gibi tecrübeli yerli oyuncular da var ellerinde.

Kazan için de Zenit için söylediklerim aynen geçerli. Onlar da güç kaybettiler ama halen iyi bir kadroları var. Normal sezonu 3. sırada bitirdikten sonra ilk turda 6. sıradan gelen Avtodor’u 3-0 ile süpürmüşlerdi ama onların Zenit’in aksine zaman zaman zorlandıklarını, istikrarı koruyamadıklarını gördük. Nitekim son maçı deplasmanda 79-88 ile kazanabilmişlerdi ancak. Ellerinde Hezonja, Mayo, L. Brown, Spissu, Mosley, Johnson, Jekiri gibi yabancı oyuncular var. Yerli rotasyonunda ise Komolov, Vorontsevich, Zaytsev ve Uzinskii var. 

İki takım arasında elbette ciddi bir kalite veya seviye farkı yok. Ancak Zenit hem pota altında daha güçlü bir takım, hem savunmada da daha sert ve istikrarlı hem de yerli rotasyonu daha geniş ve tecrübeli. Bu artıların üstüne bir de ev sahibi avantajlarını eklediğimiz zaman ilk maçtan hata yapmayacaklarını söylemek yanlış olmaz. Ama tabiki Kazan’ın da Hezonja, L.Brown, Mayo üçlüsüyle kolay teslim olmayacağını unutmamak lazım, bu nedenle de handikap riskine girmeyeceğeim. 

İddaa Oranı: MS 1 – 1.44
Rexbet Oranı: MS 1 – 1.59
Güven Endeksi: 5Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İspanya Liga Endesa iddaa tahmin ve analizleri

Joventut Badalona – Cazoo Baskonia İddaa Tahmini 30.05.23

İspanya Liga Endesa çeyrek final serisi 2. maçında Joventut Badalona Salı günü saat 22:00’da Cazzo …