Anasayfa / Alba Berlin / Alba Berlin – Gottingen İddaa Tahmini 13.02.24

Alba Berlin – Gottingen İddaa Tahmini 13.02.24

Almanya easyCredit BBL 21. hafta mücadelesinde Alba Berlin Salı günü saat 22:00’da Gottingen ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de intobet misafir takım lehine 12.5 handikap belirlemişler. 

Alba son 5 maçtan 4 tanesini kazandı ve Euroleague’in aksine ligde işler yolunda gidiyor onlar adına. 12 galibiyete ulaştılar ve lider Chemnitz’den 5 adım geride olsalar da aynı zamanda 3 maçları da eksik. Evlerindeki son 3 maçlarına baktığımızda ise önemli rakipleri devirdiklerini gördük. Önce lideri 11 sayı, sonra flaş ekiplerden Wurzburg’u 8 sayı ve son olarak da şampiyon Ulm’u 10 sayı farkla geçmeyi bilmişlerdi. 

Gottingen de son dönemde iyi sonuçlara imza atan ekiplerden birisi aslında, son 4 maçlarından 3 tanesini kazandılar ve bu sayede de 6 galibiyete ulaştılar. Ancak halen play-in potasından yani ilk 10 sıradan bile 4 galibiyet uzaktalar. Tek tesellileri rakiplerden 2 ya da 3 maç eksiklerinin olması. Deplasman karnelerine baktığımızda ise durum iç açıcı değil, ligde Ludwigsburg’dan 25 sayı fark yedikten sonra Europe Cup sahnesinde de Porto’dan 18 sayı fark yemişlerdi ki zaten o sonuçla Avrupa defterini de kapattılar bu sezon için. 

İki takım arasında net bir seviye farkı var kuşkusuz. Alba her ne kadar zayıf bir Euroleague takımı olsa da ellerindeki kadro kalitesi ve rotasyon genişliği BBL seviyesinin üstünde. Dolayısıyla bu sezon özledikleri şampiyonluğa ulaşmak adına her türlü silaha, araca sahipler. Son dönemde de bir çıkışa geçtiler, özellikle evlerindeki maçlarda dişli rakiplere karşı fire vermeden ilerliyorlar. Gottingen gibi ligin alt sıralarında yer alan ve deplasmanda kötü performanslar sergileyen bir rakip karşısında da sürprize izin vermeyeceklerini, dirençlerini hızlıca kırıp çift haneli farklarla net bir galibiyete imza atacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-12.5) – 1.45
intobet Oranı: MS 1 (-12.5) – 1.62
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

NBA iddaa tahmin ve analizleri

Phoenix Suns – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 04.03.24

NBA Batı Konferansı mücadelesinde Phoenix Suns Pazartesi günü saat 05:30’da Oklahoma City Thunder ile karşılaşacak. …