Anasayfa / Alba Berlin / Alba Berlin – Telekom Bonn İddaa Tahmini 08.05.24

Alba Berlin – Telekom Bonn İddaa Tahmini 08.05.24

Almanya easyCredit BBL 33. hafta mücadelesinde Alba Berlin Perşembe günü saat 21:00’da Telekom Bonn ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de intobet toplam sayı limitini 172.5 olarak açıklamışlar. 

Alba son dönemin formsuz ekiplerinden birisi. Son 3 maçlarından ikisini kaybettiler ve bu nedenle de 24 galibiyette kaldılar. Hem lider Bayern’den 2 adım uzaklaşmış oldular hem de alttan gelen Chemnitz maç fazlasıyla onları yakalamış oldu. Diğer yandan evlerindeki performanslarında sorun yok, son 4 maçlarını üst üste kazandılar ve o maçların üçünde ortak nokta yüksek skorlardı, sırasıyla 191 sayı, 190 sayı ve 185 sayı izletmişlerdi bize. 

Bonn ise son 3 maçından ikisini kazanarak 19 galibiyete ulaştı, bu sayede de kendisine 7. sırada yer buldu. Play-off biletini direkt kapabilmek için 6. sırada yer almaları gerekiyor ve oradaki rakip Vechta’dan sadece 1 adım uzaktalar. Dolayısıyla da şanslarını devam ettirmek için kazanmaları ve tabi rakibin hata yapması gerekiyor. Son 2 deplasman maçlarında sonuçlardan bağımsız olarak ortak nokta yüksek skordu, sırasıyla 187 sayı ve 168 sayı üretilmişti o maçlarda. 3 gün önceki son maçta ise evlerinde olmalarına rağmen savunmada sınıfta kalarak denk rakiplerden Wurzburg’a 91-100 ile kaybetmişlerdi. 

İki takım arasında elbette bir siklet farkı var. Alba sonuçta başarısız da olsa bir Euroleague takımı ve ellerindeki kadronun kalitesi, rotasyonun genişliği BBL seviyesinin bir hayli üstünde. Bu bağlamda özellikle evlerindeki maçlarda tempoyu istedikleri gibi dikte ederek rahat skor üretiyorlar ve kazanmakta da zorlanmıyorlar. Bonn’un da son dönemde savunmasının iyice yumuşadığını üretimde ise Watson, Griesel, Frey, Flagg, Bobbs gibi silahlarla sorun yaşamadığını gördük. Dolayısıyla bu maçta öncelikli beklentim toplam baremden üst seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ÜST (172.5) – 1.47
intobet Oranı: ÜST (172.5) – 1.68
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Slovenya Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Helios Suns – Cedevita Olimpija İddaa Tahmini 24.05.24

Slovenya Ligi final serisi ilk maçında Helios Suns Cuma günü saat 19:15’de Cedevita Olimpija ile …