Anasayfa / Anadolu Efes / Anadolu Efes – CSKA Moskova İddaa Tahmini 19.03.19

Anadolu Efes – CSKA Moskova İddaa Tahmini 19.03.19

Turkish Airlines Euroleague 27.maç gününde Anadolu Efes Salı akşamı saat 20:00’da CSKA Moskova ile karşılaşacak. İddaa toplam sayı limitini 169.5 olarak açıklamışken Bets10 ise limiti 170.5 olarak belirlemiş.

Koç Ataman’ın öğrencileri bu sezon son yılların en formda en dominant performanslarını sergiliyorlar özellikle Sinan Erdem’deki maçlarda. 13 maçta onları yenebilen sadece 2 takım oldu. Hücumdaki verimliliklerinin dışında savunmadaki disiplin ve dirençleri de onları bir çok takıma karşı bir değil bir kaç adım öne geçirdi. Son 3 iç saha maçlarında da bunu destekleyecek sonuçlar aldılar zaten, Gran Canaria’yı 74, Olympiakos’u 65 ve Barcelona’yı 70 sayıda tutmuşlardı. Metecan dışında takımda eksik ya da sakat oyuncu bulunmuyor.

CSKA da her ne kadar çok etkili bir hücum takımı olsa da son maçlarda daha kontrollü onayıp savunmaya da önem verip sonuç odaklı performanslar sergiliyorlar. Evden uzakta 4 ma kaybettiler şuana kadar. Son 3 deplasman maçlarına baktığımızda savunma konusundaki hassasiyetlerini anlayabiliriz, sırasıyla Daçka’dan 65, Barcelona’dan 76 ve Olympiakos’dan 81 sayı yemişlerdi. Son maçta De Colo forma giymedi ama bu maçta oynaması bekleniyor. Hackett ve Kulagin dışında eksikleri yok.

İki takımda ilk bakışta hücum odaklı ve yüksek tempoda oynamayı seviyorlar gibi görünselerde aslında hücum ederken bile savunmayı düşünüyorlar. Ayrıca koç Ataman’ın da dediği gibi CSKA çok fazla silahı olan ve tempo yapmalarına, açık alanı kullanmalarına izin verdiğiniz canınızı çok yakarlar. Bu nedenle Anadolu Efes’in birden çok savunmayla onları düzenden çıkarıp hücum ritmlerini bozmaya çalışacağını, zaman zaman da tempoyu bilerek aşağı çekip kendi hücum performanslarından da ödün vereceklerini düşünüyorum. Zaten iki takımın da son maçlarında savunmada odaklı ve düşük skorlu mücadeleler izlemiştik. Temsilcimiz bu maçı kazanması durumunda play-off biletini matematiksel olarak cebine koymuş olacak. Her iki takımın da zaman zaman hücumdan ödün veriip kontrollü oynayacağı, sert ve çekişmeli bir mücadele bekliyorum.

İddaa Oranı: ALT (169.5) /1.70
Bets10 Oranı: ALT (170.5) / 1.73
Güven İndeksi: 7/10

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Los Angeles Clippers – Oklahoma City Thunder İddaa Tahmini 15.08.20 (Basket Guru)

NBA Batı Konferansı’nı 2. sırada bitirmeyi garantilemiş olan Los Angeles Clippers, 4. sırada yer alan …