Anasayfa / Arel Üniversitesi Büyükçekmece / Arel Üniversitesi Büyükçekmece – Afyon Belediyespor İddaa Tahmini 28.12.18

Arel Üniversitesi Büyükçekmece – Afyon Belediyespor İddaa Tahmini 28.12.18

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 13.hafta mücadelesinde Arel Üniversitesi Büyükçekmece Cuma saat 20:00’da Afyon Belediyespor ile karşılaşacak. İddaa deplasman takımı lehine 4.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 5.5 olarak açıklamış.

Büyükçekmece son 2 iki maçta toparlandı ve iki denk rakibi Pınar Karşıyaka ile İBB’yi üst üste yenerek kendine geldi yeniden. Williams’ın pota altındaki etkinliğinin yanı sıra Hayes ile yeni transfer Gibson’ın da devreye girmesi hücumdaki etkinliklerini arttırınca bu maçlarda galibiyete ulaşmaları rahat oldu.

Afyon ise pota altındaki sakatların, Hagins ile Cemal’in geri dönmesi sonrası evinde ağırladığı Türk Telekom’a karşı son maçta çok iyi direnç göstermiş ve 77-79 kaybetmişlerdi. Son 2 deplasman maçlarında da Banvit’e yine son topta 1 sayı ile kaybederken, güçlü Fenerbahçe’den beklendiği gibi fark yemişlerdi. Haftaiçi pota altına önmeli bir takviye yaparak Carter’ı kadroya kattılar ve bu maçta forma giyecek. 

Büyükçekmece son haftalarda formda ve özellikle hücumda etkili bir basketbol oynuyor ancak karşılarında da Carter hamlesi ile pota altını güçlendirmiş, dirençli ve düşme potasından uzaklaşabilmek adına şiddetle galibiyete ihtiyacı olan agresif bir Afyon olacak. Deplasmanda Galatasaray ve Banvit gibi takımlara oynadığı basketbolu düşünürsek burada da Büyükçekmece karşısında son topa kadar maçın içerisinde olacaklarını söylemek yanlış olmaz, Afyon’un kaybetse de handikapta kalacağını düşünüyorum.

İddaa Oranı: MS 2 (+4.5) / 1.70
Bets10 Oranı: MS 2 (+5.5) / 1.74
Güven İndeksi: 7/10

Yorum bölümü yakında aktif edilecektir.


Hakkında basketboltahmin

basketboltahmin

Mutlaka bakın

Basketbol analizleri - Basketboltahmin.net

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor – Final Gençlik 18.03.20

Türkiye Basketbol Ligi 24.hafta mücadelesinde Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Çarşamba saat 18:00’da Final Gençlik ile karşılaşacak. …