Güncel
Anasayfa / Atlanta Hawks / Atlanta Hawks – Charlotte Hornets İddaa Tahmini 24.03.24

Atlanta Hawks – Charlotte Hornets İddaa Tahmini 24.03.24

NBA Doğu Konferansı mücadelesinde Atlanta Hawks Pazar günü saat 02:30’da Charlotte Hornets ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 misafir takım lehine 6.5 handikap belirlemişler. 

Hawks son 5 maçtan 4 tanesini kaybetti ve bu nedenle de 30 galibiyette kaldı. Ama bu düşüşe raümen halen 10. sıradaki yani play-in potasındaki yerleri pek tehlike altında değil, en yaıın rakipleri Nets 26 galibieytte kaldıkları artı onlara göre 2 maç fazlaları olduğu için kafaları rahat. Evlerindeki performanslarının da iyi olduğunu biliyoruz, üst üste 3 galibiyet aldıktan sonra 11 Mart’taki son konukları Pelicans’a direnememişler ve 13 sayı fark yemişlerdi. Bu maçta Young, Okongwu, J.Johnson, Gueye, Griffin ve Bufkin’den faydalanamayacaklar. 

Hornets ise konferansın zayıf halkalarında birisi. Son 3 maçlarını üst üste kaybettiler ve bu nedenle de 17 galibiyette kaldılar. Play-in potası ile aralarında tam 13 galibiyetlik bir fark olduğu için artık sezonun kalanında formalite maçlarına çıkacaklarını söyleyebiliriz. Deplasman karnelerine baktığımızda da durumun iç açıcı olmadığını görüyoruz, son 5 maçtan 4 tanesini kaybettiler. Son 2 deplasman maçlarında Sixers’dan 11 sayı ve Orlando’dan ise tam 20 sayı fark yemişlerdi! Bu maçta M. Williams, Martin, Seth Curry ve Ball gibi önemli silahlarını kullanamayacaklar. 

Her iki takımda da önemli eksikler var. Evet Hawks’da Young, Johnson, Okongwu’nun olmaması önemli tabiki ama ellerinde Murray, Bogdanovic, Hunter, Capela gibi isimlerin olduğunu da unutmayalım. Hornets cephesinde ise özellikle M.Williams, Curry, Ball gibi isimlerin yerini doldurabilecek seviyede bir rotasyon yok… Bu nedenle de bu zorlu deplasmanda ayakta kalabileceklerini düşünmüyorum. Tercihim play-in potasında basamakları çıkmak isteyen Hawks’ın iddiası kalmayan zayıf ve eksik rakibi karşısında handikaplı kazanması olacak. 

İddaa Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.49
Best10 Oranı: MS 1 (-6.5) – 1.69
Güven Endeksi: 7Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

İtalya Serie A Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Pesaro – Pistoia İddaa Tahmini 13.04.24

İtalya Lega Basket Serie A 27. hafta mücadelesinde Pesaro Cumartesi günü saat 21:30’da Pistoia ile …