Anasayfa / 2022 FIBA Asya Kupası / Avustralya – Yeni Zelanda İddaa Tahmini 23.07.22

Avustralya – Yeni Zelanda İddaa Tahmini 23.07.22

Endonezya’da düzenlenen 2022 FIBA Asya Kupası yarı final maçında Avustralya Cumartesi saat 13:30’da Yeni Zelanda ile karşılaşacak. İddaa Yeni Zelanda lehine 11.5 handikap belirlemişken Bets10 ise handikapı 14.5 olarak açıklamış.

Avustralya kıtanın en güçlü basketbol ülkelerinden birisi. Son yıllarda da sadece kıtanın değil, Dünya’nın önemli basketbol ekollerinden biri olduklarını kanıtladılar birçok kez. Hem Olimpiyatlar hem de Dünya Kupaları’nda madalya adayları arasında yer aldılar istikrarlı bir şekilde Elbette bu turnuvaya idealden uzak B hatta C takımı diyebileceğimiz bir kadroyla geldiler. Ama buna rağmen şuana kadar dominant bir performans sergilediler. Grup maçlarını üçte üç ile geçip tüm raliplerine çift haneli farklarla üstünlük kurarken çeyrek finalde de dişli rakiplerden biri olan Japonya’yı 14 sayı farkla geçmişlerdi. 

Yeni Zelanda da kıtanın önemli basketbol ülkelerinden birisi. Ama onların tam kadro olduğu zamanlarda bile üst düzey turnuvalarda ilerleyebildiklerini görmedil. Ayrıca bu turnuvaya da ideal kadrolarıyla gelmediler zaten. Nitekim grupta zayıf rakipleri farklı geçseler de denk rakiplerinden Lübnan’a 14 sayı farkla kaybetmişlerdi. Bu nedenle de play-off maçı oynadılar ama zayıf Suriye’i rahat geçtiler. Sonrasında çeyrek finalde ise denk rakiplerinden Güney Kore karşısında beklenenden iyi bir oyun sergileyerek 10 sayı farkla kazanıp yarı final biletini kapmışlardı.

İki takım da ideal kadrolarıyla gelmediler bu turnuvaya ama buna rağmen güçlü takımlar arasında yer alıyorlar. Avustralya ise açık ara turnuvanın en güçlü şampiyonluk favorisi. Çeyrek finalde Japonya karşısında olduğu gibi bu tamam mı devam mı maçında sürprize izin vermeyeceklerini Maker liderliğinde Froling ve McCarron gibi isimleri de devreye sokarak Yeni Zelanda’yı handikapı geçerek, çift haneli farklarla geçebileceklerini düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-11.5) – 1.46
Bets10 Oranı: MS 1 (-14.5) – 1.85
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Fransa LNB Pro A iddaa tahmin ve analizleri

AS Monaco – Roanne İddaa Tahmini 02.10.22

Fransa Betclic ELITE Pro A 3. hafta mücadelesinde AS Monaco Pazar günü saat 18:00’da Roanne …