Anasayfa / Baskonia / Baskonia – Olimpia Milano İddaa Tahmini 14.03.24

Baskonia – Olimpia Milano İddaa Tahmini 14.03.24

Turkish Airlines Euroleague 29. hafta mücadelesinde Baskonia Perşembe günü saat 22:30’da Olimpia Milano ile karşılaşacak. Hem iddaa hem de intobet misafir takım lehine 1.5 handikap belirlemişler. 

Baskonia son dönemin formda ekiplerinden birisi. Son 4 maçlarından 3 tanesini kazandılar ve bu sayede de 15 galibiyete ulaşarak kendilerine 8. sırada yer buldular. Play-in potasındaki yerlerini sağlamlaştırmalarının yanı sıra artık play-off yarışı ile aralarında 2 galibiyet fark kaldı! Diğer yandan evlerindeki son 3 maçı da kazandıklarını, taraftarları ile yeniden barıştıklarını da belirtelim. Son olarak zayıf Alba’yı 17 sayı farkla çok rahat geçmişlerdi. Bu maç öncesi önemli bir eksikleri bulunmuyor. 

Milano ise son 3 maçından ikisini kazanarak 12 galibiyete ulaştı ve yakaladıkları bu çıkış sayesinde en azından play-in için iddialarını korudular, 10. sıradan artık sadece 1 galibiyet uzaktalar! Ana hedefleri olan play-off potasından ise 5 maç geri kalmış durumdalar… Diğer yandan deplasman karnelerinin halen sıkıntılı olduğunu belirtelim, evden uzaktaki son 5 maçlarını üst üste kaybettiler. Son olarak ligin zayıf ekiplerinden Asvel’e 4 sayı farkla yenilmişlerdi. Baron, Poythress ve Ricci’den bu maçta faydalanamayacaklar. 

İki takım arasında kağıt üstünde farklar demek haksızlık olur, iki takımın da elinde kaliteli ve tecrübeli bir kadro var. Hatta tecrübe anlamında Milano bir adım önde. Ancak konu deplasman karnelerine gelince işlerin yolunda olmadığı bir gerçek, evden uzakta 5 maçtır kazanmayı unutmuş durumdalar. Baskonia ise aksine Miller-McIntyre, Howard, Costello, Moneke gibi formda silahlarıyla evinde iyi sonuçlar alan bir takım. Bu maçta da taraftar desteğini iyi kullanıp hata yapmayacaklarını düşünüyorum. 

İddaa Oranı: MS 1 (-1.5) – 1.45
intobet Oranı: MS 1 (-1.5) – 1.63
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

FIBA Şampiyonlar Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Tenerife – Tofaş İddaa Tahmini 17.04.24

FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final serisi 3. ve son maçında Tenerife Çarşamba günü saat 21:00’da …