Anasayfa / Baskonia / Baskonia – Real Madrid İddaa Tahmini 01.05.24

Baskonia – Real Madrid İddaa Tahmini 01.05.24

Turkish Airlines Euroleague çeyrek final serisi 3. maçında Baskonia Çarşamba günü saat 21:30’da Real Madrid ile karşılaşacak. Hem İddaa hem de Best10 toplam sayı limitini 168.5 olarak açıklamışlar. 

Baskonia bu sezonun etkili hücum takımlarından birisi. Nitekim serinin ilk 2 maçında deplasmanda olmalarına rağmen güçlü rakiplerine yüksek tempo ve hücum basketbolu ile iyi karşılık vermişlerdi. Son maçı 101-90 ile kaybetmekten kurtulamadılar ve 2-0 geriye düştüler. Şimdi evlerinde tamam mı devam mı maçına çıkacaklar. Ayrıca 27 Nisan’da oynadıkları lig maçında da konuk oldukları son sıradaki Palencia’yı yine etkili bir hücum performansı ile, 94-101 geçip moral depolamışlardı. Moneke’den bu maçta da faydalanamayacaklar.

Normal sezonu lider olarak tamamlayan Real, serinin ilk 2 maçını evinde oynama avantajına sahipti ve bunu da çok iyi değerlendirdiklerini gördük. Rakibin temposuna karşı aynen cevap verdiler ve hücumda belki de Euroleague’in en iyi, en verimli takımı olduklarını tekrar kanıtlamış oldular. İlk maçta 90 sayı ikinci maçta ise 101 sayı atarak kazanmışlardı. Musa, Yabusele, Hezonja, Campazzo, Llull, Deck, Poirier gibi silahlara sahip olunca her maçta farklı isimleri devreye sokma lüksleri de oluyor.

Elbette Real Madrid, evinde olduğu gibi deplasmanda da favori konumunda. Ancak Baskonia’nın en azından gurur yapıp 3-0 ile süpürülmemek için evinde ateşli taraftarını da arkasına alarak son bir direnç gösterebileceğini düşünüyorum. Bu direncin ne seviyede olacağını tahmin etmek güç, bu nedenle de handikap riskine girmeyeceğim. Diğer yandan Baskonia’nın Miller-McIntyre, Marinkovic, Howard, Costello gibi silahlarla güçlü rakibe son maçta olduğu gibi en azından atarak direneceğini düşünüyorum. Bu nedenle de tercihim toplam baremden üst seçeneği olacak. 

İddaa Oranı: ÜST (168.5) – 1.45
Best10 Oranı: ÜST (168.5) – 1.65
Güven Endeksi: 8Hakkında Basket Guru

Mutlaka bakın

Porto Riko Ligi iddaa tahmin ve analizleri

Leones de Ponce – Piratas de Quebradillas İddaa Tahmini 28.05.24

Porto Riko Ligi A grubu mücadelesinde Leones de Ponce Salı günü saat 03:00’da Piratas de …